Чотири роки тому один із мешканців цього будинку Ігор інвестував гроші у зведення будинку в Броварах. Тоді віддав за квартиру під Києвом більше 300 тисяч гривень.

Читайте також: В Україні запустили платформу, яка дозволить перевіряти документи на будівництво

Будинок звели ще два роки тому, і мешканці почали облаштувати власні оселі. Однак, в експлуатацію дім так і не здали. Виявилося, що за документами, це не багатоквартирний, а індивідуальний житловий будинок.

Забудовник продавав не квартири, а частки житлового будинку, точніше по 1/24-ій частині житлового будинку. Якщо подивитись нотаріально – у людини є площа зареєстрована 40 квадратів, а де вона – невідомо,
– відповів начальник управління, інспекції та контролю Броварської міськради Богдан Мельниченко.

До того ж збудували дім неякісно. Експерти з міської ради визнали його непридатним для життя. Так і живуть люди у будинку-привиді, без централізованої каналізації, газу. Не мали б і електрики, якби не домовилися з сусідами протягнути від них провід.

А нещодавно на дверях з'явилося оголошення, що ділянка, на якій розташований будинок, арештована через борги забудовника. Землю планують продати на торгах. Разом із домом. Адже офіційно його не існує – зареєстрований як недобудова.

Будинок у Броварах, яких хочуть продати як ділянку з недобудовою
Будинок у Броварах, яких хочуть продати як ділянку з недобудовою

Мешканці будинку по вулиці Княжицької звернулись до поліції. Аби на них звернули увагу, перекрили дорогу від Броварів на Київ.

Забудовник – Михайло Серпокрилов – відомий у Броварах, звів декілька будинків, і всі з порушеннями. І попри це, продовжує будувати, і продавати квартири. На контакт забудовник не виходить, а коли мешканці бачили його в останнє, він запевняв, що все вирішить.

Люди перекрили дорогу, щоб на них звернули увагу
Люди перекрили дорогу, щоб на них звернули увагу

З такими проблемами може зіштовхнутися кожен, хто інвестує в будинок, який ще тільки починають зводити, кажуть юристи. Це найдешевший спосіб купити квартиру, але й ризиків бути ошуканим більше. Експерти кажуть: лише на Київщині близько 20% новобудов проблемні.

Читайте також: Багатоповерхівка на місці школи: чотири тисячі дітей в Ірпені не мають де вчитися

Повернути витрачені кошти у таких ситуаціях майже неможливо. Жителям будинку-привиду у Броварах експерти радять подавати до суду. Щоб змусити забудовника перереєструвати дім з індивідуального у багатоквартирний і таки завершити будівництво.