Новини Києва ДТП та кримінал Життя столиці Новини України і світу
укр рус

Протасів Яр розбрату: хто з Адміністрації Зеленського засвітився у скандальній забудові

5 липня 2019 , 09:00
Читать новость на русском

Три 100-метрові хмарочоси замість лісу неподалік центру Києва? Не проблема, якщо маєш "правильні" зв'язки у новій владі, хоча сама схема була реалізована "попередниками" ще 11 років тому. Хто з Адміністрації Зеленського протистоїть активістам руху #ЗахистимоПротасівЯр і чому проект може стати столичною катастрофою.

Із травня довкола зеленої зони столиці триває протистояння активістів із забудовником, який прагне замість справжнього лісу на схилах Києва, звести 100-метрові висотки.

Читайте також: Як Труханов і Ко купили приміщення для мерців за 150 мільйонів з бюджету: розслідування

На місці парку в 30 гектарів з'явилися приватні володіння і тому люди руками зупиняють будівельну техніку.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що знає про цю проблему і звернувся до забудовника.


Протасів Яр – це майже 30 гектарів колись унікального лісу на крутих схилах. У генеральному плані столиці ця територія і досі значиться як ландшафтно-рекреаційна зона.

"Генеральний план подібно до Конституції, в розумінні всеукраїнського значення, так само на київському рівні він регулює всю забудову. Йому мають підпорядковуватися усі дії та рішення Київради", – зазначив активіст Олег Андрос.

Ця земельна ділянка ходить вже роками по київським забудовникам і ніхто її не бере, тому що розуміє – будуватися не можна. Причиною є те, що на кадастровій мапі Протасового Яру як зеленої зони просто не існує. Адже кожен квадратний сантиметр лісу роздали в оренду та приватну власність.

По генеральному плану немає ніякої забудови. Як можна видати містобудівні умови на будівництво житла в зеленій зоні,
– заявив адвокат Роман Титикало.

Юридично парком Протасів, як і тисячі гектарів інших легендарних зелених зон столиці, перестав бути у 2004-2007 роки. Тоді Києвом керував Леонід Черновецький, або в народі – "Льоня-космос".

Ось частина документу, за яким киян позбавили Протасового Яру:

простасовий яр київ черновецький
Рішення КМДА 2007 року

У рішенні Київради від 2007 року – без жодної аргументації чи бодай формальних підстав – просто написано: "перевести територію з зелених насаджень до території житлової і громадської забудови".

Законодавство не передбачає процедуру внесення змін до генерального плану точково. Якщо ти хочеш вносити зміни, то повинен розробити новий генеральний план і його затвердити заново. Ще в 2014-2017 роках було відомо, що там збираються будувати рекордну для Києва кількість житла – близько мільйона квадратних метрів. Ці плани ніхто не скасовував,
– сказав адвокат Роман Титикало.

Перевели і забули, бо забудовників на круті схили тоді так і не знайшлося. І так тривало до літа 2019 року. На місці лісу через два роки можуть з'явитися, майже 100-метрові хмарочоси:  близько 900 квартир, 30 тисяч квадратних метрів офісів у башті по центру, 6 поверхів під супермаркети, кінотеатри та інше.

протасів яр київ

Тут може статися транспортний колапс тут станеться, не кажучи вже про інші проблеми. По Протасу зараз в годину пік проїхатися – нелегке завдання. Не треба бути експертом, щоб зрозуміти, що схили, де збираються будувати житлові хмарочоси – справді проблемні.

Там на горі – лікарня і на стаціонарі лікуються люди. Зовсім поруч – будинок, наприклад, якщо схил буде аварійним, то він просто з’їде вниз разом з лікарнею. Ми і так на схилі стоїмо, у нас вже в будинку пішли тріщини. Все просто "попливе" в сторону "Олімпійського",
– розповіли кияни.

Коли забудовник протестів громадськості не почув, мешканці перейшли до більш рішучих дій: прогнали техніку, повалили будівельний паркан та почали перекривати дорогу. Кияни навіть почали проводити тут концерти, але й це не допомогло.

простасів яр київ
Мітинги киян

простасів яр київ
Кияни влаштували концерт, щоб зберегти парк

Дивіться відео, як пояснював те, що відбувається, представник забудовника:

Дозвіл забудовник отримав через рішення двох судів. І це перший парадокс історії: однієї рукою ДАБІ (ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ) видало дозвіл на будівництво, іншою – наклало припис про зупинення будівельних робіт на цій же ділянці.

 

У цьому припису інспектор ДАБІ зазначає: "граничну допустиму висоту об'єкту не витримано". Проте суд знов став на сторону забудовника.

Однак, плутанина сталася і у київської влади – вони 10 років тому роздали лісову зону під забудову. Договір оренди на ділянку закінчився у 2017 році і продовжити його могло лише рішення цілої Київради. Ніхто і не робив цього, аж поки не з'явився новий забудовник і орендар ділянки, який "спав" 10 років, раптом надіслав вже до Київської міської адміністрації листа про намір укласти договір суборенди. Сталося це в 2018 році.

Договір оренди закінчився у 2017 році, а про намір суборенди згадали у 2018. І ось тут виникає ключова ланка схеми, адже якщо чиновники один місяць не реагують на такий лист, договір суборенди вважається укладеним за "мовчазної згоди" чиновників. Так і сталося.

Читайте також: Найдорожча земля в Україні: кому роздають ділянки в Пущі-Водиці

Зі свіжим договором суборенди вже новий забудовник отримав від тих самих чиновників контрольну картку на порушення благоустрою, а якщо просто – це дозвіл на вирубку дерев, а від ДАБІ – інші необхідні для забудови документи.

За всією цією юридичною плутаниною зрозуміло одне: всі "успіхи" з київськими чиновниками і судами сталися лише з появою саме нового забудовника. На прості збіги аж ніяк не схоже.

Хто з Адміністрації Зеленського засвітився у скандальній забудові – дивіться у програмі.

Новини Києва Київ Віталій Кличко КМДА Скандальні забудови Будівництво Новини нерухомості України Новини нерухомості Геннадій Корбан ЦРУ

Поділитися новиною

E-mail редакції news24@24tv.com.ua
instagram facebook twitter youtube rss telegram
Ми керуємося нормами Закону України “Про рекламу” та власною комерційною політикою. Всі комерційні рекламні матеріали позначені словами “Спецпроєкт“, “Партнерський матеріал“, “Експерт“, “Позиція” й відокремлені від журналістських інформаційних матеріалів 24tv.ua. За достовірність та зміст реклами відповідальність несе рекламодавець.

Інтернет-виданням дозволяється безкоштовно використовувати цитати (короткі уривки) в обсязі не більше 25 % від обсягу статті (інформації), розміщеної на сайтах Компанії, за умови відкритого гіперпосилання та згадки першоджерела не нижче першого абзацу. Для друкованих видань передрук матеріалів Компанії дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди редактора. Для мобільних додатків та SmartTV використання матеріалів дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди Компанії.

Усі права захищені. © 2005—2021, ПрАТ «Телерадіокомпанія “Люкс”», Телеканал новин «24»

Редакція сайту Про нас Редакційна політика Телеведучі Відеоблогери 24 Технічна інформація Архів Правила користування сайтом Політика конфіденційності
Рекламодавцям Вакансії Контакти Структура власності
Made by