Митрополит Епіфаній пояснив, що заборона стосується і тих, хто хоче балотуватись на посади місцевого самоврядування, де передбачене прийняття на постійну роботу.

Читайте також: ПЦУ отримала першого грецького архієрея

Водночас у певних винятках їм дозволено з благословення церковної влади балотуватися у депутати органів місцевого самоврядування при дотриманні відповідно визначених умов.

"Особливо це стосується виборів у ВРУ. Архієреї і клірики не мають права брати участі або бути кандидатами. Тільки на місцевому рівні, з благословення архієрея, священнослужитель може взяти участь у виборах до міської, селищної ради чи територіальної громади. Він може обіймати ту посаду, яка не є постійною", – наголосив Епіфаній.

Дивіться відео про підсумки Священного Синоду ПЦУ:

Що відомо про дострокові парламентські вибори в Україні? 24 травня в Україні офіційно стартує виборча кампанія у Верховну Раду. Голосування відбудеться 21 липня і триватиме з 8:00 до 20:00. Результати виборів за списками та в округах ЦВК має встановити не пізніше 5 серпня. А офіційно оприлюднити результати виборів до парламенту мають до 10 серпня.