Співорганізатори акції "Ні Портнову в КНУ" – Мирон Гордійчук та Олег Слабоспицький в програмі "Он воно як" пояснили, чому студенти протестували проти повернення Портнова.

Читайте також: Протест проти Портнова: студент заявив про погрози за участь в акції

Олег Слабоспицький заявив, що найперше Портнов був заступником Адміністрації президента Віктора Януковича. Друге пояснення – це публічна позиція Андрія Портнова, якої він дотримується і досі, щодо негативного ставлення до часів Майдану.

Людина одразу виїхала за межі України після перемоги Революції гідності. Я думаю, що він прекрасно розумів, що є ймовірність його арешту. Також були відкриті кримінальні справи. В тому числі одна з яких була пов’язана з Київським національним університетом, бо він незаконно очолив кафедру конституційного права згідно з версією слідства,
– повідомив Олег Слабоспицький.

"Виникає питання: "Чому коли він повернувся, то наш міністр МВС та генпрокурор раптом сказали, що до Портнова питань немає", – додав Слабоспицький.

Андрій Портнов
Андрій Портнов

Співорганізатори акції Слабоспицький повідомив, що якщо продовжувати "досягнення" Андрія Портнова, то він ще доклав руку до знищення судової системи. Зараз всі кажуть, що суди в Україні найгірші. Проте за часи Віктора Федоровича Андрій Портнов був куратором судової системи для того, щоб всі судді були в ручному режимі і виконували рішення, які були вигідні Банковій.

Віктор Янукович
Віктор Янукович

Слабоспицький додав, що можна також згадати про диктаторські закони 16 січня. Кожен з них порушував права людини, які на Революції гідності відстоювали.

Що відбулося 16 січня 2014 року?Влада спробувала офіційно встановити диктатуру в Україні. Верховна Рада не конституційним способом прийняла закони, які значно обмежували права людей. Майже одразу протести у Києві перетворились на повстання.

Тиск громадськості та світу змусив парламент скасувати чинність 9 з 12 законів. Це сталося 28 січня. Проте, самі норми документів продовжували діяти. Остаточно закони було скасовано лише 21 лютого вже за головування у Верховній Раді Олександра Турчинова.

"В нас немає розуміння того, як встановлювався режим Януковича. Ми це дуже швидко забуваємо. Коли я вчився в університеті, це був 2012-2013 роки, тоді озвучували, що в Україні, де-факто, стався Конституційний переворот, бо ми президента обрали за повноваженнями зразка 2010 року. А в парламентсько-президентській республіці через рішення Конституційного суду він отримав зовсім інші повноваження", – додав співорганізатор акції "Ні Портнову в КНУ" Мирон Гордійчук.

Читайте також: Хто такий Андрій Портнов: біографія і чому він не подобається студентам

Гордійчук стверджував, що причетним до цього конституційного перевороту, який потім призвів до узурпації влади, кровопролиття й теперішньої війни – був Андрій Портнов. Усе це вже дає можливість не терпіти його в стінах червоного корпусу.

Дивіться повний випуск програми "Он воно як":