Де погуляти в Києві: цікаві місця столиці

Чимало киян відвідують цікаві місця столиці щодня й забувають просто зупинитися й насолодитися красою та духом цих локацій. Гості столиці ж їдуть погуляти у Києві й ознайомитись з місцевими пам'ятками історії та архітектури. Сайт 24 каналу розповідає куди можна піти у столиці.
У Києві можна годинами блукати вуличками та милуватись тим, що вас оточує. Також у столиці багато локацій є безкоштовними. Тому для гарної прогулянки вам потрібен лише хороший настрій! Редакція LifeStyle24 зробила підбірку найгарніших місць, які не залишать вас байдужими.
Читайте також 11 неймовірно моторошних покинутих місць світу: ці фото доводять до сліз
Тут є й туристичні місця, які відвідав майже кожен гість міста хоч раз. Але є і декілька маловідомих місць, які дозволять побути наодинці. А в Києві, повірте, це багато чого варте!
Де погуляти в Києві – список найкращих місць
Маріїнський парк
Один із найкрксивіших й стародавніх парків Києва. Його було відкрито у 1874 році. Назву він оримав на честь імператриці Марії Олександрівни. Розташований парк неподалік парламенту – Верховної Ради та Маріїнського палацу.
Маріїнський парк осінню по-особливому красивий / Фото green-tour.com.ua
Прогулюючись парком ви знайдете цікаві статуї – велику залізну жабу та дерево бажань. Поруч з фонтаном Термена – пам’ятник Анні Ахматовій. Також у цьому парку пари можуть пройтися найромантичнішим Мостом закоханих, який з’єднує Маріїнський та Хрещатий парки.
Як доїхати: метро Арсенальна, вулиця Михайла Грушевського
Миколаївський костел
Це одна з найкрасівіших будівель столиці. Костел захоплює своєю величністю та таємничистю. Цей римо-католицький храм присвячений святому Миколаю. З 1980 року в храмі розміщується Будинок камерної та органної музики. В костелі регулярно відбуваються концерти органної музики, які можуть відвідати всі охочі.
Миколаївський костел / Фото twitter.com
Як доїхати: вулиця Васильківська, 75
Арка Дружби Народів
Арка Дружби Народів це залишок радянських часів – його відкрили у 1982 році. Архітектурне творіння містить величезну арку у формі веселки, скульптурні композиції з бронзи і гранітні скульптури фрагмента зі сцен легендарної Переяславської ради.
Звідси вам відкриється неймовірний краєвид на Київ з висоти пташиного польоту, а також ви маєте можливість прогулятися парком і прогулятися новим пішохідним скляним мостом.
Неймовірний краєвид на Київ / Фото ua.news
Як доїхати: Паркова дорога
Поділ
Поділ – один з найдавніших і найкрасивіших районів міста. Сьогодні ця місцевість тішить гостей невисокими будинками минулого століття, вузенькими вуличками і особливою атмосферою.
Саме тут зосереджені найкращі пам'ятки Києва, які не можна оминути, – дві старовинних площі (Контрактова та Поштова), Києво-Могилянська академія, Гостинний двір, фонтан "Самсон", нижня станція рідкісного виду транспорту – фунікулера. А ще ви тут знайдете величезну кількість ресторанчиків.
Поділ – ідеальне місце для прогулянки / Фото 7sky.kiev.ua
Хочете неспішну прогулянку на цілий день? Сміливо вирушайте на Поділ!
Як доїхати: станція метро "Контрактова площа".
Набережна Дніпра
Набережна Дніпра – ще одне чудове місце для романтичного побачення! Тут є безліч цікавинок – річковий вокзал, Поштова площа, реконструйована до недавнього Євробачення, Пішохідний міст.
Набережна Дніпра у Києві
По набережній дуже радимо погуляти ще й у вечірній період! Це просто незабутньо.
Читайте також Оглядові майданчики та дахи Києва: ціни та фото неймовірних локацій
Вид на Пішохідний міст / Фото wikipedia.org
Як доїхати: станція метро "Поштова площа".
Труханів острів
Довгі пляжі вздовж Дніпра та величезна територія Труханового острова, де ви знайдете і лісові угіддя, і мальовничі озера, і швидкі річки.
Восени тут можна прогулятись пішки, або покататись на велосипеді.
Труханів острів / Фото nashkiev.ua
Як доїхати: станція метро "Поштова площа".
Гідропарк
Гідропарк – одне з найдушевніших місць Києва. 360 гектарів чагарників, дерев, піщаних полян, пляжів і величезної кількості розважальних закладів. Для тих, хто любить спорт, тут є ціле тренажерне містечко.
Гідропарк у Києві восени / Фото Jorge Franganillo
Як доїхати: станція метро "Гідропарк".
Читайте також Де смачно поїсти у Києві: українські заклади, які вразили Європу
Андріївський узвіз
Одна з найвідоміших київських вулиць, душа міста, що вабить до себе творчих людей зі всієї України та світу. Ця вулиця прекрасна в будь-яку пору року і дозволить вам на повну насолодитися київським антуражем. Кілька скверів, вихід до Пейзажної алеї. Звідти недалеко пішки до Володимирської гірки, тут же можна звернути до будинку-музею Михайла Булгакова та до прекрасного Замку Річарда.
Андріївський узвіз з висоти / Фото vechirniy.kyiv
Восени – це місце вражає своєю природою!
Як доїхати: метро "Контрактова площа".
Володимирська гірка
Природній оазис посеред галасливого мегаполісу і один з найромантичніших парків Києва – все це про Володимирську гірку. Маса зручних лавок, альтанки та незрівнянний вигляд на лівий берег. Думаєте, куди сходити з коханою людиною? Звичайно сюди!
Читайте також Де поснідати у Львові: список місць, де найкращі сніданки
Володимирська гірка / Фото moemisto.uа
Як доїхати: метро "Майдан Незалежності".
Ботанічний сад імені Фоміна
Старий ботсад (один з перших в Україні) тішить своїх гостей величезним розмаїттям дерев, квітів і чагарників з усіх куточків світу. Ботанічний сад розташований практично в центрі міста у двох кроках від метро. Тож дістатись сюди дуже просто.
Ботанічний сад імені Фоміна восени / Фото goethe.de
Як доїхати: метро "Університет".
Хрещатик
Центральна вулиця міста – must-have, якщо ви потрапили у Київ. Всього 1,2 кілометра довжини, а скільки цікавого! До того ж, ця вулиця стала німим свідком трагічних подій взимку 2013 – 2014.
Нічний Хрещатик / Фото stolychno.new
Моторошний "Будинок з химерами" / Фото vsitury.com.ua
Як доїхати: метро "Майдан Незалежності".
Майдан Незалежності
Головна площа міста – місце двох революцій, яке приховує під собою великий торговий центр "Глобус". Майдан Незалежності – центр неформальних "тусовок" і офіційних заходів, про який чули всі в Україні і багато хто за її межами.
Майдан Незалежності / Фото 24 каналу
Як доїхати: метро "Майдан Незалежності".
Печерськ
Один з найдорожчих і найбільш престижних районів міста, він цікавий прекрасними особняками XIX століття. Серед них: Замок барона Гільденбанда, Будинок Гінзбурга, Будинок Ковалевського, Шоколадний будиночок, Будинок удови, що плаче. І, звичайно ж, перлина київської архітектури – Будинок з химерами.
Вечірній Печерськ / Фото 24 каналу
Як доїхати: метро "Хрещатик".
Батьківщина-Мати
Пам'ятник Батьківщина-Мати – один з головних символів столиці України. Монумент входить до 20 найвищих статуй світу і вже тому заслуговує візиту.
Батьківщина-Мати / Фото picstopin.com
Саме тут можна поглянути на Київ з висоти. У цьому допомагають оглядові майданчики: один розміщений на межі постаменту та скульптури (36 метрів), інший – на руці зі щитом (91 метр). Щоправда верхній майданчик у вітряну і дощову погоду закритий для відвідувачів.
Як дістатися: від станції метро "Арсенальна" повернути ліворуч і йти хвилин 20-30, або під'їхати тролейбусом №38.
Києво-Печерська лавра
Один з найвідоміших і найдавніших храмових комплексів всієї країни, заснований в далекому 1051 році. Тут можна бродити годинами, насолоджуючись сакральною архітектурою, таємничістю печер і численними музеями. У що б ви не вірили – Києво-Печерська лавра зможе дати вам трошки душевного спокою.
Києво-Печерська лавра / Фото sites.google.com
Як доїхати: метро "Арсенальна", тролейбус №38. Вхід на територію з 9:00 до 19:00.
Читайте також Венеція – місто, яке зникає під водою: що треба встигнути побачити і як добратися з України
Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка
У різні пори року ботанічний сад імені Миколи Гришка пропонує відвідувачам помилуватись різними рослинами, серед яких є й екзотичні для України. Також цей ботсад є одним з найбільших у Європі. У ньому зібрали безліч різних представників флори практично зі всієї земної кулі.
Восени відвідувачі можуть спостерігати цвітіння хризантем, гладіолусів, канни та цілого саду троянд!
Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка / Фото anywellmag.com
Як доїхати: метро "Дружби народів", тролейбус №14.
Оболонь
Відносно молодий район міста, який цікавий масою торгово-розважальних центрів, де можна блукати цілими днями, кафе і ресторанів, новими витонченими храмами, однойменним пивзаводом, при якому працює фірмовий магазинчик. І, головне, Оболонська набережна – одне з найкращих місць для прогулянки.
Оболонська набережна / Фото vechirniy.kyiv.ua
Як доїхати: метро "Оболонь", "Мінська".
Пуща-Водиця
Мабуть, найчарівніший лісовий масив столиці – густий сосняк, який восени стає кольоровим, і довгий ланцюг озер. Тут ви можете повністю сховатись від людських очей, відійшовши від дороги буквально на десять хвилин.
Пуща-Водиця / Фото walking.kiev.uа
Як доїхати: метро "Контрактова площа" і трамвай №12.
Голосіївський ліс і парк імені Максима Рильського
Для прогулянки в Києві восени кращого місця не знайти. Тут є кілька прекрасних ставків зі зручними місцями для відпочинку, облагороджений парк імені видатного поета Максима Рильського з пішохідними та велосипедними доріжками, дитячими та спортивними майданчиками.
Голосіївський ліс / Фото uamodna.com
Як доїхати: метро "Голосіївська".
Музей народної архітектури та побуту України
У селі Пирогове є величезний музей під відкритим небом. Тут зберігаються понад 300 архітектурних експонатів з усієї країни. На території розташувалися хати, садиби, церкви, млини XVI – XVII століть, та 70 тисяч предметів побуту. Серед них є меблі, посуд, одяг і твори народного мистецтва.
Сюди можна прийти на цілий день та провести час із родиною!
Музей народної архітектури та побуту України / Фото myukraine.org.ua
Як доїхати: метро "Виставковий центр", тролейбус № 11. Вхід на територію з 10:00 до 18:00.
Золоті ворота
Символ стародавнього Києва та пам’ятка оборонної архітектури Київської Русі – це Золоті ворота. Свою назву ворота отримали за аналогією з Золотими воротами в Константинополі.
Парадні ворота Києва будувались за часів правління Ярослава Мудрого. Дата завершення будівництва 1037 рік. Ворота бачили багато історичних битв і подій, а згодом вони були повністю зруйновані, а залишки засипанні землею. Згодом ворота вирішили відновити, і в 1982 році Золоті ворота було офіційно відкрито.
Тепер усередині відкрито музей, який присвячений історії оборонної споруди.
Музей "Золоті ворота" у Києві / Фото igotoworld.com
Як доїхати: метро "Золоті ворота". Вхід на територію в будь-який день, окрім понеділка, з 10:00 до 18:00. Взимку музей не працює.
Парк Вічної Слави
Парк Вічної Слави розташований між Лаврською вулицею та Дніпровським узвозом. Головний вхід у парк з площі Слави. Тут багато меморіалів і пам’яток, які не дадуть забути історію.
У парку є Меморіал Вічної слави з обеліском на могилі невідомого солдата, Меморіал жертвам Голодомору та Алея Воїнської Слави. А нижня частина парку межує з Аскольдовою могилою.
Парк Вічної Слави у Києві / Фото kyivmaps.com
Як доїхати: на автобусах 24, 51, 55 або 62.
Поділитися новиною