Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Читайте також Обмеження масових заходів в Україні через коронавірус: перелік міст та областей

Окремий прийом для пацієнтів

У медзакладах мають забезпечити окремий прийом пацієнтів із ознаками ГРВІ, пневмонії, а також відбір біологічного матеріалу від хворих на респіраторні захворювання.

Запас противірусних препаратів

Лікарні мають забезпечити запасом противірусних препаратів, рекомендованих для лікування нового коронавірусу, дезінфекційними засобами та засобами індивідуального захисту.

В аптеках мають бути необхідні препарати

В аптеках має бути достатня кількість противірусних, лікувальних і вітамінних препаратів, засобів неспецифічної профілактики грипу і ГРВІ та засобів індивідуального захисту.

Громадський транспорт і зупинки мають проходити дезінфекцію

Департамент транспортної інфраструктури, Київський метрополітен, Київпастранс мають посилити дезінфекційні заходи на зупинках транспорту, у приміщеннях станцій метрополітену та у самому транспорті. Також працівників мають забезпечити засобами індивідуального захисту, антисептиками і масками, та щоденно контролювати стан їхнього здоров’я.

Дезінфекція у місцях масового перебування людей

Мають посилити режим дезінфекції на вокзалах, у закладах торгівлі, культури, торговельно-розважальних закладах, кінотеатрах тощо. Працівникам закладів керівники мають забезпечити умови для дотримання правил особистої гігієни і провести навчання щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Обмеження проведення культурно-масових заходів в закритих приміщеннях

У київських університетах мають обмежити проведення культурно-масових заходів в закритих приміщеннях, в тому числі у гуртожитках.

У разі виявлення симптомів коронавірусу кияни мають звернутися за гарячою лінією "Порада лікаря за телефоном" за номерами: 15−83 зі стаціонарного та 044−235−01−01 — із мобільного.

До слова, хірургічні маски не постачають в деякі аптеки вже майже місяць. У Міністерстві охорони здоров'я знають про проблему з нестачею засобів індивідуального захисту. Там розповіли, що розглядають питання, як мотивувати вітчизняних виробників хірургічних масок та дистриб'юторів постачати їх саме в наші аптеки.

Детальніше про заходи безпеки дивіться у відео 24 каналу:

Додамо, як інформують у МОЗ, по всій Україні у визначених медичних закладах продовжуються навчання (симуляційні вправи) на випадок фіксації коронавірусу.

що варто знати про коронавірус
Коронавірус у цифрах / інфографіка 24 каналу

Дивіться відео: що думають українці про карантин через коронавірус

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.