На брифінгу, присвяченому масовим обшукам у КМДА, працівники ДФС підкреслили, що постійне проведення слідчих дій нібито не є спробою політичної розправи з Віталієм Кличком. Фіскали кажуть, що продовжують розслідувати факти ухилення від сплати податків, зловживання службовим становищем і розкрадання бюджетних грошей.

До теми Комусь вигідно, щоб місто зупинилось: в КМДА зробили нові заяви про обшуки

У межах слідчо-оперативних заходів податківці допитують свідків, накладають арешти на банківські рахунки товариств, а також проводять судово-економічні та будівельно-технічні експертизи.

Частину справ вже скерували до суду

  • За словами голови ДФС Вадима Мельника, він не може назвати прізвища посадовців, які фігурують у провадженнях. Втім, керівник фіскальної служби наголосив, що розслідування проводять щодо всіх чиновників, які, ймовірно, є причетними до скоєння корупційних злочинів.
  • Матеріали деяких проваджень ДФС вже скерувала до суду для розгляду по суті.

У КМДА кажуть про співпрацю з правоохоронцями

Перший заступник мера Микола Поворозник зазначив, що представники місцевої влади готові співпрацювати з правоохоронцями, аби упереджувати корупційні випадки та карати посадовців, які винні.

За його словами, за 4 роки поліцейським та фіскалам передали інформацію про 400 зловживань, які здійснили чиновники. Незабаром правоохоронці мають отримати результати перевірок, які аудитори проводили у КМДА цього року.

За цей рік провели приблизно 15 – 17 перевірок. Їхні результати також найближчим часом буде відправлено до правоохоронних органів для того, щоб вони дали відповідну правову оцінку діянням тих чи інших працівників, 
– підкреслив Поворозник. 

За його словами, правоохоронні органи, які звертаються за інформацією до КМДА або Київради, без проблем всі документи отримують. І для цього не потрібно влаштовувати шоу та робити на цьому піар. 

Зверніть увагу У Києві обшуки ще не закінчились: прийшли у КП, яке будує Подільський міст

Коротко про масові обшуки в Києві 

  • Нещодавно правоохоронні органи прийшли з обшуками майже у всі основні комунальні підприємства столиці.
  • Кличко заявив, що це тиск на нього та міську владу.
  • В офісі президента запевнили, що політики у цьому немає.
  • Згодом з обшуком прийшли в будинок Кличка.
  • Обшукували іншу квартиру, однак мер Києва сказав, що це також спроба тиску.
  • Згодом у прокуратурі заявили, що вже оголосили підозру 11 людям.
  • Загальні збитки, які вони завдали бюджету – 43 мільйони гривень.