Новини Києва ДТП та кримінал Життя столиці Новини України і світу
укр рус

Хитка монобільшість: чи треба Україні готуватися до позачергових парламентських виборів

6 листопада 2019 , 21:27
Читать новость на русском

Тим часом у фракції "Слуга народу" хочуть, аби ГПУ взявся за пранкера, який тролив депутатів від імені Генпрокурора Руслана Рябошапки. Сподіваються, що правоохоронці спрацюють якісно і дадуть діям жартівника належну правову оцінку. Тим часом, через ці розіграші, ЗМІ уже вкотре отримали ґрунт для роздумів, а чи не розхитується єдність монобільшості?

Адже за два місяці народні депутати зі "Слуги народу" встигли потрапити в історію з детекторами брехні, у секс-скандал та кілька разів пересваритися. Чи стає Володимиру Зеленському складніше тримати найбільшу фракцію єдиною – розбираємось далі.

Читайте також: Ляшко з Герусом побилися в аеропорту "Бориспіль": фото і відео

252 депутати – це найбільша фракція в історії українського парламенту. Перші 2 місяці роботи парламенту показали те, наскільки непросто утримувати монобільшість "Слуги народу". Вже було і кнопкодавство, і провальні голосування, і корупційні скандали. Політтехнологи кажуть усе через те, що "Слуга народу" – не класична партія, де людей об'єднують три складові: лідер, ідея та структура.

"Слуга народу" не були справжньою партією. Тобто це було ситуативним брендом, який об'єднався таким ситуативним колективом під брендом Зеленського, як особистості, і під брендом "Слуги народу", як назви серіалу,
– пояснила політтехнологиня Катерина Одарченко.

Звісно, ілюзій, що все буде просто, не було ще з самого початку. Цього не приховує і голова фракції Давид Арахамія. Про це він розповів в інтерв'ю одному з українських видань.

У нас у фракції депутати з різною ціннісної шкалою, різним минулим. Єдине, що нас усіх об'єднує – довіра до президента,
– зазначив Арахамія.

Беззаперечна довіра може похитнутися, як тільки рейтинги Зеленського почнуть падати, вважають експерти. Останнє соціологічне дослідження показало, що підтримка президента знизилася на 7%. Хоча і залишається на високому рівні – 66%. Зрештою, ця тенденція – традиційна. Як правило, довіра до кожної нової влади падає у перші 9 місяців роботи.


Підтримка Зеленського залишається на високому рівні – 66%

"Падіння рейтингу буде під час зимових свят і сплати тарифів. Друге питання – це неоднозначне сприйняття мирного процесу Зеленського. І третє – це голосування за так звані лобістські законопроєкти, які стосуються великих економічних інтересів", – заявила політтехнологиня.

З іншого боку монобільшість розхитують парламентські групи впливу, які лобіюють інтереси олігархів у середині фракції. Показовим став останній скандал навколо можливого підкупу "слуг народу" у фінансовому комітеті та голосування за зняття недоторканності з нардепа Ярослава Дубневича. Якщо Зеленському не вдасться втримати свою політсилу у купі, то вже наступного року Україну можуть знову охопити позачергові парламентські вибори.


Чи треба Україні готуватися до позачергових парламентських виборів?

Експерт з конституційного права Богдан Бондаренко стверджує, якщо умови будуть трохи схожими на ті, які були у червні, то може бути варіант ухвалення президентом указу про дострокове припинення повноважень.

Наразі Володимир Зеленський утримує єдність фракції на своєму авторитеті. Однак, не виключене, і запровадження такої собі партійної диктатури – імперативного мандату – коли депутатства позбавлятимуть після виходу чи виключення з фракції. У найгіршому випадку, у "Слузі народу" може залишитися ядро зі 150 депутатів. Тоді монобільшості доведеться шукати партнерів по коаліції серед інших фракцій. 

Автор: Анастасія Кримова
Новини України Скандал Новини Києва Київ Новини політики Володимир Зеленський Верховна Рада Рейтинги Соціологічне дослідження Слуга народу Кнопкодавство Зняття недоторканності

Поділитися новиною

E-mail редакції news24@24tv.com.ua
instagram facebook twitter youtube rss telegram
Ми керуємося нормами Закону України “Про рекламу” та власною комерційною політикою. Всі комерційні рекламні матеріали позначені словами “Спецпроєкт“, “Партнерський матеріал“, “Експерт“, “Позиція” й відокремлені від журналістських інформаційних матеріалів 24tv.ua. За достовірність та зміст реклами відповідальність несе рекламодавець.

Інтернет-виданням дозволяється безкоштовно використовувати цитати (короткі уривки) в обсязі не більше 25 % від обсягу статті (інформації), розміщеної на сайтах Компанії, за умови відкритого гіперпосилання та згадки першоджерела не нижче першого абзацу. Для друкованих видань передрук матеріалів Компанії дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди редактора. Для мобільних додатків та SmartTV використання матеріалів дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди Компанії.

Усі права захищені. © 2005—2021, ПрАТ «Телерадіокомпанія “Люкс”», Телеканал новин «24»

Редакція сайту Про нас Редакційна політика Телеведучі Відеоблогери 24 Технічна інформація Архів Правила користування сайтом Політика конфіденційності
Рекламодавцям Вакансії Контакти Структура власності
Made by