Організатор міського руху "Києве, мий" розповів 24 каналу, що вирішив розв'язати проблему забруднення міста через те, що йому соромно за вигляд Столиці вже не перший рік, і навіть не перші 10 років.

Читайте також Київ у 60-70-их роках: фотографії, які здивують

"Комунальники бруд просто зафарбовують. Я хочу, щоб Київ був комфортним для життя містом", – поділився Віталій Онопрієнко.

► Комунальники не оцінили ініціативу

Однак самі комунальники таку ініціативу не оцінили. У перший день прибирань викликали поліцію через дії учасників руху.

Викликали на нас поліцію, тому що прибирання було не дозволено з їх сторони. Вони його не прибирають і не дозволяють нікому прибирати,
– сказав учасник міського руху Єлисей Ходоловський.

Згодом працівники комунальних підприємств все-таки змушені були змиритись. Відтепер центр міста щоразу стає чистішим.


Учасники руху / Фото скриншот з відео

► Як все починалось

Своє прибирання учасники руху почали з підземки біля метро Льва Толстого. Учасники руху зазначили, що, ймовірно, не мили там ще з 90-х років.

Ми знаходили рештки оголошень, табличок, які, мабуть, були ще на виборах у 1996 році. Оголошення поклеєні, залишки клею, залишки сміття від гумок. Тобто генерального прибирання тут не було ніколи,
– зауважив Єлисей Ходоловський.

Команда запевнила, що витратила на прибирання підземки набагато більше часу, ніж планувалось. Стіни у переходах облицьовані бежевим черепашником, який легко забруднити, але набагато складніше відчистити.

А ось зі стінами метрополітену було все набагато простіше. Проте клей, який в'їдався десятиріччями, звичайним напором води вже не відмити.


Учасники руху прибирають у столиці / Фото скриншот з відео

► На матеріали витратили понад 30 тисяч гривень

Всі витрати на себе взяв організатор руху Віталій Онопрієнко. На міні-мийку, одяг та інші матеріали витратив понад 30 тисяч гривень. Втім, якщо до команди долучатимуться нові люди, то вони зможуть закупити додаткове обладнання.

Дім не закінчується лише з дверима. Місто, в якому ти живеш, це теж будинок. За ним теж можна доглядати. Я просто хочу, щоб люди змінили своє ставлення до Києва, почнемо з нього,
– підсумував Онопрієнко.

► Ініціатива сподобалась іншим киянам

Пройти повз таку ініціативу перехожі не змогли. Хтось зупинявся і спостерігав зі здивуванням на обличчі, а хтось навіть фотографував.

Далі у планах команди – відмити арку до Єврейського дворика та підземку на Майдані Незалежності. Після цього планують поширити ініціативу на інші вулиці та об’єкти. Команда закликає, долучатися до такої ініціативи й в інших містах, аби зробити нашу країну ще красивішою.