Так, своїм рішенням депутати рекомендували мерові Києва підтримати петицію та доручити структурним підрозділам виконавчого органу Київради (КМДА) вжити всі передбачені чинним законодавством заходи, скеровані на якнайшвидше усунення правопорушень.

Читайте також: Як соратники Януковича причетні до незаконного будівництва монастиря УПЦ МП біля Десятинної церкви: розслідування

Зазначимо, що петиція про знесення незаконної каплиці зібрала понад 10 тисяч підписів. Саме така кількість підписів є потрібною, аби звернення розглянули представники влади.

Варто наголосити, що каплиця розташована на території Національного музею історії України в центрі Києва. На думку авторів петиції, територія, на якій збудована каплиця УПЦ МП, "належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення".

У свою чергу директорка Нацмузею Тетяна Сосновська заявила, що позов до суду проти релігійної організації, яка опікується незаконною забудовою, подаватиме сам музей. Наразі Сосновська збирає оригінали документів, які будь-яким чином можуть підтвердити незаконність зведеної споруди та закликає державні органи та правоохоронців їй у цьому допомогти.

Нагадаємо, 25 січня активісти націоналістичних організацій демонтували інформаційну таблицю так званого Десятинного монастиря. Вночі приміщення намагалися підпалити невідомі. За спробу підпалу арештовано Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня. Після цього у мережі пройшов флешмоб на захист активістів, а петиція про знесення каплиці УПЦ МП зібрала необхідну кількість голосів.

Зазначимо, що споруду, яка належить УПЦ МП, біля фундаменту Десятинної церкви у Києві збудували в 2005 році. Попри відсутність дозвільних документів, "монастир" понад 10 років функціонує на території історичної пам’ятки.