Лондон

А обслуговування – як у старі добрі часи, де повага на першому місці. В універмазі не тільки продають, там допомагають знайти саме те, що шукає покупець.

Скажімо, лондонський "Селфриджес". Сьогодні сюди за дитячими товарами забігає Кейт Міддлтон. Але вся столиця закуповувалася в ньому ще до Першої світової війни. Саме тут виставляли на огляд літаки, показували перші у світі телепрограми і фантастично оформляли вітрини.

Саме тут кафе і салони краси вперше в історії розмістили всередині універмагу. А ще тут до покупок додавали милі безкоштовні дрібнички, як-от пробники косметики.

Оригінальні ідеї придумував засновник магазину Гаррі Селфридж, автор фрази "клієнт завжди правий".

Париж

Головний універмаг Франції — "Галері Лафаєт" найвідвідуваніше місце після Ейфелевої вежі у Парижі. Це мекка моди. Там регулярно влаштовують модні дефіле, відвідати їх може кожен, до того ж безкоштовно. Стилісти універмагу з радістю зорієнтують, що з новинок моди вам личить.

А вже куплену річ припасують саме під вашу фігуру в унікальному ательє "Галері Лафаєт". Пропонують там і шопінг в індивідуальних кімнатах – для тих, хто не хоче, щоб бачили, як вони приміряють нові туфлі та пальта.

Французький універмаг славиться і майстернею годинників. Механізму, який би там не відремонтували — не існує.

Берлін

Берлінський "КаДеВе" пам'ятає, як ним прогулювалась Марлен Дітріх. Сьогодні на величезній площі продають одяг і взуття, ювелірні прикраси й аксесуари, косметику та парфумерію, товари для дому.

Усе – від топ-брендів. Але легендарним "КаДеВе" став завдяки продуктовому відділу. Жоден універмаг світу не пропонує такого вибору смаколиків. У нескінченних лабіринтах шостого – продуктового поверху можна знайти устриці й кокосове молоко з Тайланду, фірмовий кленовий сироп із Канади і тисячі видів німецьких ковбасок. 500 сортів хліба і майже 2 тисячі різноманітних сирів не можуть не сподобатися гурманам.

Для тих, хто розгубився, який продукт обрати, – на тому ж поверсі працюють буфети. Там продають готову їжу з продуктів на полицях. За феєричне розмаїття продуктів "КаДеВе" увійшов у Книгу рекордів Гіннеса.

Київ

Є чим похвалитися й Києву. Столичний ЦУМ обслуговує українців останні 70 років. У ньому завжди можна було знайти товари, яких не було більше ніде. Це перший український магазин, в якому з'явився ескалатор.

Щоправда, останнім часом на центральний універмаг нарікали за провінціалізм. Тож сьогодні ЦУМ на реконструкції. Після якої, в центрі Києва постане побратим "Селфриджис", "Галері Лафаєт" і "КаДеВе".

Радянським у ньому залишиться хіба що фасад – яскравий приклад "великого стилю". Всередині ж першокласне обслуговування прийде на зміну духу минулих десятиріч. На двох підземних рівнях розташується: паркінг, а чоловічий, жіночий та дитячий одяг разом із товарами для дому займуть шість поверхів.

На даху з оглядовою терасою відкриють кафе, бари і ресторани. Також в оновленому ЦУМі працюватиме унікальний продуктовий магазин – фуд-холл, який є вдалим поєднанням гастроному, ринку й буфету. Нарешті українці в себе вдома дізнаються, що таке першокласний шопінг, як в універмагах зі столітньою історією.