Детальніше про протест інвесторів "Аркади"

Розпочалася акція біля будівлі Національного банку, а опісля її учасники прийшли під будівлю Офісу Президента. Протестують передусім інвестори дочірньої компанії "Аркади" – "Аркада Будівництво". Трансляцію з місця подій вів у фейсбуці фотограф Ян Доброносов.

Ще одна резонансна акція Аваков, покажи докази: під МВС протестують через справу Шеремета – фото

Участь у мітингу беруть щонайменше кілька сотень осіб. Вони йдуть натовпом, скандують "Зеленський, "Аркада!", "Де президент?" і кричать у мегафони.

Протести інвесторів "Аркади" під ОПУ та Нацбанком (Фото: Укрінформ)

На кадрах, зокрема, видно, що організатори з натовпу заявили про безстрокову акцію та готовність перекривати урядовий квартал.

Ми також будемо та є вимушеними інформувати міжнародну спільноту, МВФ, Єврокомісію, ООН, поширювати інформацію за кордон про ситуацію,
– наголосили протестувальники.

Водночас вони вимагають ініціювати круглий стіл за участю всіх владних структур.

"Президент має ухвалити політичне рішення з врегулюванню конфлікту з банком "Аркада". Захистити інвестора – прямий обов'язок держави", – заявили учасники протестів під ОПУ.

Зверніть увагу Акція "Стоп реванш" під будинком Зеленського закінчилась: фото, відео

Протести інвесторів "Аркади": дивіться відео

Що про ситуацію каже Кличко

Мер Києва, зокрема, нагадав, що протягом останніх років у столиці виникало чимало скандалів навколо об’єктів незавершеного житлового будівництва. Мовиться про претензії передусім до тих забудовників, які зводили будівлі з залученням коштів фізичних і юридичних осіб. Але зрештою виявилися неспроможними виконати свої зобов’язання перед інвесторами. Про це він заявив під час брифінгу 29 травня.

Також він повідомив, що інвестори "Аркади" зверталися з численними скаргами й до міської влади Києва. Люди підкреслювали, що вони інвестували кошти в будівництво житла та досі не можуть його отримати.

Тільки у травні відбулося 3 зустрічі представників міської влади, інвесторів, забудовника та банку "Аркада". За результатами зустрічей міська влада підтвердила свою готовність у межах своїх повноважень сприяти поновленню будівництва,
– зауважив Кличко.

За його словами, у підсумку забудовник:

 • не виконав узятих зобов’язань перед громадськістю,
 • не скорегував бюджет забудови житлового комплексу "Патріотика на озерах",
 • не представив його на обговорення містобудівної ради.

А це було основною умовою для продовження будівництва. Оскільки в районі робіт, зокрема, відбулися протести за участю громади.

Цьому забудовнику для виконання його зобов’язань перед іншими інвесторами житлових комплексів "Еврика" та "Патріотика" нічого не заважає. Тобто він може будувати,
– підкреслив київський міський голова.

Столичний мер наголосив, що місто, як і завжди в таких ситуаціях, відстоюватиме інтереси киян, а не забудовника.

Тому він звернувся до правоохоронних органів з проханням:

 • негайно втрутитися в ситуацію,
 • дати правову оцінку діям недобросовісного забудовника.

До речі Суд заарештував київського забудовника Микитася та збільшив суму застави до 100 мільйонів

Скандал навколо "Аркади": що відомо

 • У банку "Аркада" кажуть, що найбільш вагомим чинником, який негативно вплинув на фінансування будівництва, є обмежувальні заходи, які до них застосував Нацбанк.
 • За їхніми словами, держрегулятор за власним рішенням призначив банку "Аркада" статус спеціалізованого та на початку 2019 року ввів заборону на залучення нових депозитів. Водночас зобов’язав у короткі терміни повернути вкладникам залучені банком депозити.
 • За даними "Аркади", таке рішення призвело до значного скорочення фінансування будівництва, оскільки більше банк не мав можливостей кредитувати інвесторів на придбання нерухомості. Натомість кошти, що надходили від погашення кредитів, направлялися та направляються на виконання зобов’язань перед вкладниками банку.
 • Ще одним рішенням НБУ заборонив банку здійснювати продаж інвесторам нерухомості у нових будинках.
 • В "Аркаді" наголошують, що воно було катастрофічним для будівництва, яке здійснюють масштабами кварталів та мікрорайонів.
 • Так, заборона НБУ щодо продажів нових будинків в житловому масиві "Патріотика на озерах", який має з житловим комплекосм "Партіотика" спільні мережі електро- та теплопостачання і, відповідно, спільний фонд фінансування будівництва, припинила можливості банку надалі здійснювати фінансування будівництва.
 • Аналогічна ситуація нібито виникла й у житловому комплексі "Еврика", де рішення регулятора щодо заборони продажів будинків в останній черзі будівництва фактично зупинило фінансування добудови будинків попередніх черг.
 • У банку також заявляли, що окремі чиновники КМДА та депутати Київради "свідомо вчиняли перешкоди" для будівництва вказаних вище житлових масивів.