Про це повідомляє ресурс "Обухів Online".

Наголошується, таке право вона виборювала упродовж шести місяців. Так, жінка надсилала звернення не лише до дирекції школи, а й до Міністерства освіти та науки України.

Читайте також: Чи звучить українська мова в кримських школах

У підсумку в міністерстві зауважили, що її дитина має право не вивчати російську, але це слід погодити з керівництвом школи.

Освіта, школа, мова, російська
Відповідь Міносвіти на звернення Дарини Ярошенко з Обухова

Відтак, 28 серпня, під час батьківських зборів, було ухвалено рішення про скасування вивчення російської мови у класі сина Дарини.

"Для тих, хто дуже хоче, після уроків є факультатив з російської мови, але охочих у нас не знайшлось. Взагалі, у нашому класі вісім батьків виступали проти обов’язкового вивчення російської. Після публікації звернення з’ясувалося, що така біда існує у всіх школах Обухова. До мене звернувся по допомогу батько, діти якого вчаться в школі №1 міста. Він також не бажає, аби вони вивчали російську. Чоловік уже мав розмову з директором школи, зараз чекаємо на його рішення. Також мама учня 4-ї школи заявляла про бажання скасувати російську", – зазначає Дарина Ярошенко.

Читайте також: Йди сюди, попався, – як львів'яни реагували на російську мову

За її словами, навіть якщо одна дитина в класі проти російської мови, директор школи забов’язаний враховувати всі побажання батьків.

Якщо дитина одна в класі проти російської мови, а всі інші за російську мову, цей предмет переводиться з обов’язкового на факультатив. Його ставлять першим або останнім, для того, щоб дати можливість тій дитині не відвідувати цей урок. Вивчення російської мови вирішується на батьківських зборах шляхом голосування. Взагалі, в нашій державі не обов’язково вивчати російську мову! Російська мова – це мова нацменшин, і її можна замінити на будь-яку іншу,
– пояснила вона.