За словами священнослужителів, передача вогню миру саме у Михайлівському соборі є дуже символічною, адже дзвони цього храму під час Революції Гідності у 2014 році сповіщали про штурм Майдану.

Читайте також: Україну відвідає Вселенський патріарх Варфоломій

Вифлеємський вогонь символізує мир, єднання та турботу про ближніх. Щороку, напередодні Різдва, пластуни привозять його з Австрії, з головного собору Відня.

Пласт
Українські пластуни у Відні

Довідка. Поширення Вифлеємського вогню миру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкування Різдва Христового. Її започаткувала в 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF. Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн за допомогою скаутських осередків.

 Вифлеємський вогонь миру
Пластуни урочисто передали Вифлеємський вогонь у Михайлівському соборі

Насамперед Вифлеємський вогонь передаватимуть тим українцям, які цьогоріч не зможуть зустрічати Різдво вдома – зокрема у лікарні та сиротинці. Також група пластунів повезе його та різдвяні подарунки українським захисникам у зону бойових дій.

Що таке "Пласт"? Неполітична і позаконфесійна молодіжна організація, яка займається всебічним вихованням та самовихованням молоді, формуванням їх як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот.