Як писала Валерія В'юшина в інстаграмі, її чоловікові тричі викликали "швидку", багато днів у нього трималася температура 40, але у госпіталізації відмовляли. 24 березня Кирила перевезли в Інститут серця, але 6 квітня В'юшина повідомила, що її чоловік помер.

Читайте також 100 доларів на ліки за добу: "слуга народу" Ватрас розповів, як лікується від COVID-19

Згодом стало відомо, що киянин помер не від COVID-19. У Київському міському лабораторному центрі МОЗ України заявили, що тест чоловіка на вірус виявився негативним, передає РБК-Україна.

У нас немає підтвердженого тесту на коронавірус з Інституту серця,
– повідомив керівник центру Сергій Чумак.

30-річний чоловік помер у Києві
Кирило Абанін помер 6 квітня / Фото з його фейсбуку

Температура 40 і відмови в госпіталізації

Кирила поклали в реанімацію та під'єднали до апарату ШВЛ 19 березня. Але, як каже В'юшина, бодай госпіталізації досягти було не просто.

Три "швидкі" й жодна з них не діагностувала, серед них і приватна, і навіть не намагалася! П'ять днів температура 40! Кашель просто дикий, без зупинки!
– розповіла жінка.

Причому "швидка" посилено намагалася відмовити в госпіталізації: "Мовляв, ще посидьте три дні, пийте противірусні". Госпіталізувати чоловіка вдалося тільки після категоричних наполягань.

Пневмонія, яка знищила легені за лічені дні

В'юшина написала, що у лікарні чоловікові "зробили тест на коронавірус – негативний" (госпіталізували Кирила саме з "підозрою на коронавірус"). Утім, жінка сумнівається, що коронавірус тут непричетний.

Скажіть, будь ласка, як за 5 днів у здорового молодого чоловіка могла розвинутися ось така пневмонія, і жодна "швидка" навіть не запідозрила або просто не хотіла розбиратися?
– обурювалася В'юшина.

"Пневмонія – найстрашніше ускладнення коронавірусу. Ця пневмонія зжирає легені буквально за лічені дні. Допомога таким пацієнта потрібна невідкладна, екстрена і постійна", – підсумувала В'юшина свою розповідь в інстаграмі.

Коронавірус в Україні станом на 8 квітня зафіксували у 1668 людини, випадків летальних – 52, одужали – 35.

Коронавірус
Що відомо про перебіг захворювання COVID-19 / Інфографіка 24 каналу