Про це у своєму відеоблозі "Чесна політика" розповів депутат Сергій Лещенко.

Читайте також: IKEA в Україні: після відкриття у Києві мережу планують розширити по всій країні

За словами нардепа, один з політтехнологів Порошенка Віктор Уколов оголосив, що "прихід IKEA свідчить про зменшення корупції.

Справді, компанія IKEA не платить хабарів, а тому поява її торгових центрів є сигналом ринку про зменшення корупційних ризиків. Але правда полягає в тому, що IKEA не заходить на український ринок шляхом придбання земельної ділянки та побудови на ній свого великого торгового центру з відповідними підключеннями та дозволами. А це все саме ті процедури, за які в Україні вимагають хабарі,
– сказав Лещенко.

Він зазначив, що IKEA збирається просто орендувати одне з приміщень в торгово-розважальному комплексі, який зводить у Києві забудовник Вагіф Алієв, який вже створив в українській столиці декілька сумнівних об’єктів, що зіпсували вигляд на місто з лівого берега.

"На жаль, навіть позитивні новини про прихід шведської компанії IKEA наражаються на сумні українські реалії, можливу корупцію та репутаційні ризики. Саме тому, незалежно від того, де ви мешкаєте, в Києві, Львові, інших обласних центрах чи районах, в умовах саботажу влади саме люди мають бути рушієм змін", – додав Лещенко.

Чим відома IKEA?Це транснаціональна корпорація, заснована у Швеції, яка розробляє та реалізує швидкозбірні меблі, кухонну техніку та аксесуари для дому. З 2008 року вона є найбільшим в світі меблевим продавцем.

Відео повного випуску відеоблогу "Чесна політика" за 12 жовтня 2018