Новини Києва ДТП та кримінал Життя столиці Новини України і світу
укр рус

Про ботоферму, критику і "смотрящих" Столара та Суркіса: Віталій Кличко дав відверте інтерв'ю

27 вересня 2019 , 01:03
Читать новость на русском

Про ботів, спілкування з громадськістю, критику та зв'язки зі Столаром і Суркісом – у програмі Данила Мокрика "Рольові ігри" розповів мер Києва Віталій Кличко.

Про ботів та перегляди своїх інтерв'ю

Читайте також: Хто має найбільші шанси стати наступним мером Києва

Під вашим інтерв’ю з Cоколовою було багато ботів, які вас хвалили.

Боти, які хвалять? Добре. Ви знаєте, що, я замовив їх. Пішов на ботоферму, хлопці – кажу, – буде зараз інтерв’ю, повинні хвалити!

Ви жартуєте зараз?

Я відверто хочу сказати: на вашу думку, боти впливають на громадську думку чи ні?

Мені важко сказати, але якщо вони існують…

Я переконаний в тому, що на громадську думку більш за все впливають кроки людини – те, що вона робить (це перше), те, що презентує – відкриття об’єктів, досягнення. Це впливає на думку людей. Боти… ну цим займатися… Може хтось цим займається, ми багато про це чуємо. Від мене чекають, і на думку громадськості впливає: Кличко відкрив школу, відремонтував дорогу, відкрив парк. Це впливає на думку людей. А хтось щось сказав… Якщо ти будеш звертати увагу на кожний коментар… Я взагалі коментарі не читаю.

Не читаєте?

Не читаю.

І під цим інтерв’ю не будете читати?

У мене часу немає. Не факт, що я буду дивитися. Я не переглядаю свої інтерв’ю.

Не переглядаєте?

А для чого?

В мене таке запитання було заплановано на пізніше. Я вам скажу для чого. Я, наприклад, переглядаю.

Ви професіонал. Все те, що я хочу сказати – я сказав. І я знаю, що я сказав. Але для того, щоб переглядати… та я пам’ятаю все дуже добре.

Читайте також: Чому рейтинги Кличка знизяться: думка експерта

Переглядаючи свої інтерв’ю, ви могли би робити висновки, де треба було краще висловити свою думку. Це як бої свої переглядати. Ви ж бої свої переглядаєте?

Ммм, дуже рідко.

Чому?

Тому що бій я знаю покроково, знаю всі ключові речі. І щодо аналітики, то сам до себе ти ніколи не можеш бути об’єктивним. І потрібно чути думку тих людей, які більш професійні і можуть дати пораду. В цьому напрямку я можу звернутися, і ті хто дивитиметься, можуть підказати: в якому моменті потрібно було інакше реагувати, дати іншу відповідь чи розкрити питання. Я прислуховуюся. Сам аналізувати… Ви знаєте що, якщо я буду всі інтерв’ю переглядати, у мене часу не залишиться працювати.

кличко віталій
Віталій Кличко

Давайте тоді завершимо частину з ботами. Тобто ви не знаєте, звідки беруться ось ці десятки, чи то не сотні, однотипних коментарів, мовляв, Кличко молодець.

І що нічого поганого не було?

Було. Є і негативні боти, але я кажу, що бачив позитивних. Ви не знаєте, звідки це береться?

Я не переглядав це інтерв’ю – ще раз повторюю. По-друге, я не читаю коментарі.

Про зв'язок із громадськістю та усвідомлення наявності реальної критики

А як ви тримаєте зв’язок із суспільною думкою тоді?

Прямо у громадян. Ходити по місту, спілкуватися з ними, і вони висловлюють свою думку. Спілкуючись з людьми, ти можеш більше аргументів сказати, переконати, почути. І я завжди звертаюся до людей: підкажіть, будь ласка, що не так, що потрібно покращити? І багато людей – і друзі, і знайомі, і взагалі пересічні кияни. Найбільш часте питання, коли зустрічаємося на вулиці: коли можна потрапити до вас на прийом. У мене чітка відповідь – ви вже попали, ви вже на прийомі.

Ви впевнені, що ви отримуєте адекватний зворотній зв’язок? Дуже часто трапляється так, що людина, потрапивши на якусь високу посаду, фактично, втрачає зв’язок з реальністю, тому що вона в якійсь своїй інформаційній бульбашці, і до неї негативне та критичне ставлення не потрапляє.

Тому я намагаюся завжди виходити з кабінету, тому завжди намагаюся спілкуватися відкрито з людьми, щоб, як то кажуть, не перебувати у теплій ванні. Тому що дійсно, коли ти постійно перебуваєш у кабінеті, ти перебуваєш у якомусь інформаційному вакуумі, який чи тобі роблять, чи ти сам себе… Я полюбляю ввечері пройтися по вулиці: по одному чи іншому району. По-перше, це така собі перевірка – я ж і головам районів і їх заступникам завдання даю. З іншого боку – це зустріч з людьми, з якими починаєш спілкуватися. І це об’єктивна думка. Тому що запланувати, підлаштувати зустріч Кличка неможливо. Людина підходить, і чути різні думки. Не обов’язково підходять з компліментами. Приходять з побажаннями.

Читайте також: Кличко міг не потрапити у ситуацію, в якій опинився зараз – експерт

Ви знаєте, за що вас найбільше критикують?

Багато питань є.

Які б основні ви виділили?

Вивіз сміття, прибирання вулиць, недобрий стан в транспортній галузі. Тобто болючих питань в місті Києві достатньо. Люди іноді критикують за ті речі, які навіть самі не знають. Людина підходить до мене і каже: у нас ліфт не працює, вже скільки можна, ми зверталися… Починаємо перевіряти, я терміново зателефонував. З’ясовується і мені кажуть: вибачте, будь ласка, це кооператив, а в кооперативному домі обслуговування виключно на організації, яка не підлягає місту.

Це дріб’язкові речі. Мені цікаво, чи ви знаєте глобальнішу критику?

Глобальніша критика більш пов’язана з маніпуляціями.

Нехай. Ви знаєте, в чому вона полягає?

Кличко не самостійний, Кличко містом не керує, містом керує хтось інший і так далі. Отака критика – глобальна, якщо не брати там ями, ліфти і все інше.

Так, ми говоримо про глобальні речі.

Одне можу сказати – ця думка нав’язується, і вона зманіпульована.

Про смотрящих: що Кличко думає про Столара і Суркіса

Був коментар про смотрящих. Ви знаєте, про кого саме говорять? Прізвища.

Так, постійно. Говорять там – Столар керує містом, не Кличко. А я кажу: скажіть, будь ласка, хто такий Столар і як він може керувати Києвом. Він не депутат Київради, він не заступник, він не має ніякої посади. Так, дійсно, я знаю його, він був депутатом. Як керівник Київради, я не можу не знати депутатів, але всім я постійно кажу: хто несе відповідальність, офіційно?

Офіційно завжди несе мер.

Несу я. Як я можу віддати кермо комусь іншому, хто не несе відповідальності, а я буду за це відповідати? Ну логіка є? Ну як можна такі речі робити? І ще раз, щоб таких маніпуляцій не було: всі рішення по місту Києву приймаються в кабінеті мера, мною особисто.

Читайте також: Новий закон про Київ і дострокові вибори в столиці: що пропонує "Слуга народу"

Довідка: Вадима Столара вважають скандальним забудовником.

столар
Вадим Столар

Питання у тому, чи ніхто на ці рішення не впливає? Наприклад, влітку оприлюднили відео, де ви зі Вадимом Столаром на дні народжені чи святкуванні у Монако.

Цьому відео вже декілька років. Я можу сказати, що я постійно перебуваю на днях народженнях. Мене запрошують, я говорю гарні слова, вітаю тощо. Ніхто ж не розповсюджує відео, де я зустрічаюся з Клінтоном, чи Меркель. Вони знаходять якісь речі і починають маніпулювати цим.

Відео: Кличко зі Столаром

Якщо вас людина запрошує на святкування, і ви говорите якийсь теплий тост, то це означає, що вас пов’язує дещо більше?

Можете собі уявити, якщо вас запросять на день народження, то ви скажете поганий тост?

Ну, я ж не зайду на день народження до Столара просто так?

Я знайомий з великою кількістю людей. Когось знаю добре, когось не так добре, нормально ставлюсь до всіх. І якщо потрібно сказати хороші слова – кажу.

Скільки разів ви були на дні народженні у Столара?

Один раз.

Ми з журналістами програми "Схеми" знімали день народження Григорія Суркіса. І ви там теж були.

Я кожного дня вітаю когось з днем народження. Когось особисто, когось телефоном.

григорій Суркіс
Григорій Суркіс

Хто такий Григорій СуркісУкраїнський футбольний функціонер. З 1993 по 1998 рік був президентом київського "Динамо". Після цього до 2002 року носив титул почесного президента клубу. Тоді ж офіційно передав право власності своєму молодшому брату Ігорю.

З 1996 по 2000 рік Григорій Суркіс був президентом Професіональної футбольної ліги України та віце-президентом Федерації футболу України. У 2000 році він очолив ФФУ, якою керував до 2012 року. Після цього – почесний президент ФФУ. Після обрання очільником ФФУ став членом різноманітних комісій в УЄФА, а згодом і головував у деяких комітетах. У 2007 році був обраний у Виконком УЄФА. З 2013 року – віце-президент УЄФА. У 2019 році пішов з цих посад в УЄФА, залишившись в організації як почесний член. Окрім футболу, Григорій Суркіс з 2006 року – віце-президент Національного олімпійського комітету України.

У Верховній Раді Григорій Суркіс був двічі – з 1998 до 2006 року. Входив до фракції СДПУ(о) разом з Віктором Медведчуком.

Партія "Опозиційна платформа – За життя" у червні оприлюднила список кандидатів в депутати на вибори до ВРУ. Знайшлося в цьому списку і місце Григорію Суркісу.

Коли ж ви працюєте?

Що таке політика? Це контакт з людьми. Це потрібно робити постійно. У мене є список з днями народженнями депутатів, керівників, працівників міської адміністрації.

Ви щодня ходите ввечері до когось на день народження?

Не кожного дня, але так буває. Як мінімум, раз на тиждень, іноді ввечері заходжу і вітаю.

Читайте також: Чи розпустять Київраду і що далі робити команді Кличка

Ви розумієте, чому я зараз питаю саме про Столара і про Суркіса?

Потрібно підводку зробити і негативний образ одного чи іншого, мовляв, ви добрих людей не вітаєте, а вітаєте тих, до яких неоднозначно ставляться.

Ну от, не про добрих людей йдеться, ми говоримо зараз тільки про "недобрих" людей, на мою суб’єктивну точку зору.

Ну, знаєте, це суб’єктивно – хтось добрий, а хтось недобрий. Я одне можу сказати – я переконаний і не боюся це говорити: і у Львові є стадіон, і у Києві є стадіон, і по інших містах, і те, що в Євро-2012 таким собі послом був я, і сотні-тисячі кілометрів доріг були зроблені – це було все зроблено під цю спортивну подію. А яким чином Україна отримала цю спортивну подію? Я знаю особисто.

Завдяки впливу Суркіса?

Так. Я вважаю, що багато чого доброго зробив. Можна там витягувати окремо ту чи іншу історію. Так, я знайомий. Так, привітав. До чого це підводить? Знаєте, оці жарені факти, аа-а-ах! От чому, наприклад, нема слідкування за партією ЦДУ (ймовірно, йдеться про Християнсько-демократичний союз Німеччини, – 24 канал)…

Нас цікавив день народження Суркіса і хто на нього прийшов.

Але чому вас не цікавить день народження Меркель. От цікаво, скажіть, будь ласка.

Якщо би в нас була можливість…

Я вам зможу, дам відео, давайте будемо… От чому? Скажіть, будь ласка! Жарені факти, маніпуляція, агаа-а-а, щось там не те: вони зустрілися, а це означає – щось вони задумали погане, і це підводиться…

Зовсім ні. Це питання: скажи мені хто твій друг, і я скажу тобі – хто ти.

мокрик кличко
Інтерв'ю з Віталієм Кличко

Більше – дивіться у повному відео програми або ж читайте незабаром на сайті другу частину інтерв'ю.

Новини України Київ Новини Києва Віталій Кличко Григорій Суркіс Рольові ігри

Поділитися новиною

E-mail редакції news24@24tv.com.ua
instagram facebook twitter youtube rss telegram
Ми керуємося нормами Закону України “Про рекламу” та власною комерційною політикою. Всі комерційні рекламні матеріали позначені словами “Спецпроєкт“, “Партнерський матеріал“, “Експерт“, “Позиція” й відокремлені від журналістських інформаційних матеріалів 24tv.ua. За достовірність та зміст реклами відповідальність несе рекламодавець.

Інтернет-виданням дозволяється безкоштовно використовувати цитати (короткі уривки) в обсязі не більше 25 % від обсягу статті (інформації), розміщеної на сайтах Компанії, за умови відкритого гіперпосилання та згадки першоджерела не нижче першого абзацу. Для друкованих видань передрук матеріалів Компанії дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди редактора. Для мобільних додатків та SmartTV використання матеріалів дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди Компанії.

Усі права захищені. © 2005—2021, ПрАТ «Телерадіокомпанія “Люкс”», Телеканал новин «24»

Редакція сайту Про нас Редакційна політика Телеведучі Відеоблогери 24 Технічна інформація Архів Правила користування сайтом Політика конфіденційності
Рекламодавцям Вакансії Контакти Структура власності
Made by