Про це у прямому ефірі повідомила кореспондент 24 Каналу Єлизавета Герасимюк.

Сергій Гайдук згадав, як російські війська потрапили в Крим під час анексії, та детально розповів про зраду глави Військово-морських сил України Дениса Березовського.

Читайте також: Суд у справі Януковича: адвокати екс-президента намагались зірвати судове засідання

"До блокування пунктів базування Севастополь, а це Севастопольська та Стрілецька бухти, а також озеро Донузлав, залучали корабельний склад Чорноморського флоту Російської Федерації. 1 березня дав команду на перевід сил в бойову готовність. Зранку 2 березня було виконано такі ж заходи у підготовці кораблів до виходу в море, але ввели команду відбій. Відбулася зрада", – зазначив Сергій Гайдук.

За його словами, в період з 3 до 6 березня 2014 року розпочалось блокування Збройних Сил України в Криму, а перший штурм відбувся 19 березня після проведення незаконного референдуму.

За що судять Віктора Януковича?
Екс-президента України Віктора Януковича звинувачують у державній зраді, оскільки гарант не перешкоджав, а за деякими свідченнями, навпаки сприяв захопленню Криму. Тоді, у 2014 році, після Революції Гідності російські військові без розпізнавальних знаків окупували півострів. 16 березня в Криму самопроголошені очільники провели незаконний референдум, після якого анексована територія перейшла під контроль Російської Федерації.