Досі триває новорічний фестиваль "Льодовиковий період", а от контактний зоопарк та катання в собачих упряжках з 21 січня не функціонують. Локація обтягнута червоною стрічкою. Причина – конфлікт організаторів – компанії "Гранд-івент" та Федерації їздового спорту України. Вочевидь, не поділили гроші.

Читайте також: В Одесі напали на учасників мітингу за захист тварин

Ця забава – ексклюзив для киян і візитна картка фестивалю. Тільки тут можна було контактувати з тваринами скільки завгодно: пестити, годувати спеціальним кормом, фотографуватись і проїхатись кількасот метрів у собачій упряжці. Та й коштувала атракція недорого. Вхід на територію парку – 50 гривень. Контакний зоопарк – безкоштовний, а катання обходилося в 100-150 гривень. Але не довго грала музика.


Зимовий відпочинок на "Співочому полі"

Очевидно, через відсутність письмового договору з чітко прописаними зобов'язаннями кожної зі сторін та наявність розмитого попереднього договору і стався конфлікт. Домовленості були усними. А тому, коли локація перестала приносити дохід, і власниця собак залізла в борги, організатори поставили ультиматум: забиратися разом з тваринами.

У день відкриття попередили, що маю працювати безкоштовно. Шокувало. Я просила у відвідувачів робити благодійні внески. Перші дні вистачало. А далі гроші скінчились. Годувати собак не було за що, як і платити персоналу. Всі звільнились. І я попросила організаторів покрити борг, щоб за ці гроші купити корм. Мала додаткові витрати, не передбачені на початку. Вольєр добудувати – 6 тисяч. Або ж нащо трасу посипали технічною сіллю? Вилікувати собак від того – ще тисяча, – каже віце-президент Федерації їздового спорту України Світлана Балясна.

З перших днів фестивалю анонсовані три траси для катання в собачих упряжках не запрацювали. На місці одної організатори поставили каруселі. Інша здалася недоцільною. А квитки вже продавали на повну. Прибуток від катання мав іти в кишеню господарів собак. Однак через відсутність снігу бажаючих покататися в упряжці було негусто. Тому дохід і не покрив витрати.

В організаторів інша версія розв'язаного конфлікту – антисанітарні умови утримування тварин, скарги відвідувачів та зоологів і господарська недбалість власниці собак.

"Суперечка почалася, коли Балясна просто перестала приїжджати до тварин. З’являлася тільки по вихідних, аби заробити. У будні хаскі були без нагляду. Лише їсти давала зранку і ввечері. Організатори вкривали їх пледами, чимось годували, придивлялись, щоби ті не тікали з вольєру. Хоч не мали цього робити. А далі привезла вісьмох собак з Польщі і просто перестала забирати їх на ніч з вольєру. Там і спали прив'язаними. Хіба можна в таких умовах тримати собак? Нам такі проблеми були непотрібні, тому закрили локацію і попросили Балясну забрати собак", – каже керівник "Гранд Івент" Денис Погорєлко.


Керівник компанії "Гранд Івент" Денис Погорєлко (зліва) зі щенятами

Для цієї породи таке утримування – абсолютно нормальне. Але собака змалку мала бути привчена до таких умов. Не прив’язувати хаску не можна, бо вона втече. У несильний мороз до -6 градусів тварини можуть ночувати у вольєрах. А от годувати треба по-різному, залежно від фізичного навантаження: 5-6 разів на день – цуценят, 1-2 рази – дорослих, – каже адміністратор команди порятунку тварин північних їздових порід Тамара Морозова.

За словами Погорєлка, власниця не тільки відмовилася забрати собак, але й пригрозила, що хаскі на "Співочому полі" залишаться назавжди. Перемовини тривали тиждень. Тоді організатори, вочевидь, не придумали нічого кращого, ніж розбирати вольєр, у якому перебувають тварини. Скавчання та виття переляканих псів їх зовсім не зупиняло.

"Чотири дні тому увечері йшла годувати собак. Ворота як завжди зачинені. Йду через дірку в паркані, підходжу до вольєра, а там якісь люди. Електрику перерізали. Бачу – дах вольєрів почали розбирати. Заходжу годувати – заплигують двоє людей у вольєр, і починають кувалдою розбивати те, що лишилося від даху. Довкола збирались люди в темному одязі, серед них і Погорєлко. Набрала "102". Поліція провела до виходу. Погорєлко не захотів відкривати замок на огорожі, поки міліція не змусила. Лише в трамваї відчула себе у безпеці. Я взагалі сумніваюся в адекватності організаторів. І зараз вони заманюють людей на фестиваль світлинами з моїми собаками", – розповідає Балясна.


Фото з'явилось у фб-спільноті фестивалю "Льодовиковий період" 25 січня. Контактний зоопарк вже не працював 4 дні

За словами Балясної, вольєр продовжують розбирати. Одна собака поранила око об цвях, інша втекла через дірку в огорожі. Шукали 16 годин. Знайшли знесиленою, коли та харкала кров’ю. Лікували у ветклініці від отруєння. Власниця тварин рада забрати їх, але нікуди. Вольєр за містом мають добудувати 31 січня. А поки Балясна пише листи в Посольство Польщі, аби ті захистили тварин, і лаштує свою квартиру, щоб забрати туди частину пухнастих.

Учора мені сказала, що роблю міжнародний конфлікт між Польщею і Україною. Через те, що не даю працювати польським собакам. Пси, мовляв, є громадянами Польщі. Якщо один волосок впаде – відповідатиму. Ситуація ну просто ідіотська. Ми, як організатори, могли розібрати той вольєр давно. Але ж не робили того. Собаки по території розбіжаться, нащо нам це треба, – говорить Погорєлко.

Схоже, що серця творців фестивалю "Льодовиковий період" геть покрились кригою. Бо як інакше пояснити, чому в рік собаки через недбалість та відвертий жлобізм людей страждають безмовні тварини?

Читайте також: Рідкісний вид тварин повністю вимер: деталі