Новини Києва ДТП та кримінал Життя столиці Новини України і світу
укр рус

Що дозволяє будувати незаконні багатоповерхівки у великих містах

17 серпня 2019 , 21:51
Читать новость на русском

Столична влада хоче повернути у власність міста одразу 40 пам'яток архітектури, щоб врятувати їх. Проте для цього треба, щоб парламент в 2 читанні ухвалив законопроект, який дозволить примусово викуповувати у недобросовісних власників будинки, які вони доводять до руйнації.

Київ

Цей будинок абсолютно суперечить забудові Подолу тут має бути максимум 24 метр. Це як пухир посеред Подолу.

подол незаконне будівництво
Будинок-монстр

Таких "пухирів" загалом у Києві вистачає. Кияни називають його – будинок монстр. Його реставрували до 2013 року.

"Дозвіл на цю будівлю був виданий нормальний – на 4 поверхи, потім інспекція, на запит забудовника, видала 13 поверхів", – розповів громадський активіст Віталій Селик.

Читайте також: Генплан столиці: як виглядає "містобудівна Конституція" Києва

Іноді забудовники і взагалі купують пам'ятки архітектури, щоб довести їх до руйнації і з нуля побудувати прибутковий бізнес-центр чи готель в центрі міста.

Показовою стала історія будівництва 9-поверхового готелю на вулиці-музеї, яка охороняється ЮНЕСКО, Андріївському узвозі. Місцева громада через суд призупинила зведення висотки. Але за цей час встигли побудувати 3 поверхи, які псують загальний вигляд вулиці.

 

 

Такі будівництва створюють проблеми містянам. Адже ні старі міські комунікації, ні дороги не розраховані на кількість мешканців, яка селиться в хмарочосах. Звідси, наприклад, провали доріг і затоплення під час злив.

Уся справа в тому, що Київ живе за застарілим Генпланом. Його ухвалили в 2003, а розробили ще в 1997 році. Зараз місто готує новий Генплан, який діятиме до 2025 року.

Генплан треба обговорювати на локаціях, на місцях, де міська громада буде комунікувати з владою і пояснювати їй, які є потреби локальні, що треба змінити, що додати,
– зазначив Віталік Селик.

Однак, в місті вже 10 років не можуть ухвалити – Зонінг. Саме цей документ має регулювати аби новобудови не порушували історико-архіктектурні умови. Якщо міська рада його ухвалить, проблеми з висотками в історичному центрі, та загалом проблеми з забудовами має в'ють зникнути.

Одеса

В Одесі такий документ ухвалений ще 3 роки тому, однак місто все одно тримає першість з порушень містобудування. На Генеральний план, каже місцевий активіст, теж ніхто особливо не зважає. Будують, що заманеться, а правоохоронці бездіють.

Елементарні договори оренди комунальними службами, службами міста не перевіряються, не захищаються. На орендованій території може вирости капітальне будівництво, якщо ЗМІ і громадськість не почнуть реагувати на це,
– заяdив активіст одеського Автомайдану Віталій Устименко.

Найбільша проблема в місті з забудовою набережної. У містян щодня забирають дорогоцінні метри берегової лінії. Біля моря з'являються ресторани, а на схилах у міських парках – хмарочоси, які, по-перше, забирають у одеситів і туристів територію суспільного користування, а по-друге, можуть рухнути.

будівництво
Найбільше одеситам заважають забудови на пляжі

Півроку тому міська влада і взагалі намагалась узаконити забудови на узбережжі. Хотіли "відкусити" від 100 метрів законодавчо недоторканої берегової лінії щонайменше третину, внести відповідні зміни у Генплан. Тоді суспільний розголос завадив це зробити.

Читайте також: Генплани – за вітром: коли містобудівна документація стане доступною і навіщо

Такі порушення можливі через те, що міський голова Одеси діє в інтересах місцевих забудовників, та має вплив на правоохоронців, і суддів у місті. В НАБУ відкрито проти нього кілька кримінальних справ. Виправляти ситуацію взялися в міністерстві регіонального розвитку. Там пообіцяли ввести мораторій на будівництво, у містах, де не затверджено оновлений працюючий генплан.

Автор: Анна Калюжна
Новини Києва Київ Новини України Новини Одеси Будівництво Новини нерухомості України Новини нерухомості Скандальні забудови

Поділитися новиною

E-mail редакції news24@24tv.com.ua
instagram facebook twitter youtube rss telegram
Ми керуємося нормами Закону України “Про рекламу” та власною комерційною політикою. Всі комерційні рекламні матеріали позначені словами “Спецпроєкт“, “Партнерський матеріал“, “Експерт“, “Позиція” й відокремлені від журналістських інформаційних матеріалів 24tv.ua. За достовірність та зміст реклами відповідальність несе рекламодавець.

Інтернет-виданням дозволяється безкоштовно використовувати цитати (короткі уривки) в обсязі не більше 25 % від обсягу статті (інформації), розміщеної на сайтах Компанії, за умови відкритого гіперпосилання та згадки першоджерела не нижче першого абзацу. Для друкованих видань передрук матеріалів Компанії дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди редактора. Для мобільних додатків та SmartTV використання матеріалів дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди Компанії.

Усі права захищені. © 2005—2021, ПрАТ «Телерадіокомпанія “Люкс”», Телеканал новин «24»

Редакція сайту Про нас Редакційна політика Телеведучі Відеоблогери 24 Технічна інформація Архів Правила користування сайтом Політика конфіденційності
Рекламодавцям Вакансії Контакти Структура власності
Made by