Очільник відомства, як і вчора переконував, що розкішне BMW належить братові. А про оренду будинків згадав у декларації вчасно. І доки він переконував, стало відомо, що суддю, яка веде його справу, теж звинувачують у аналогічному правопорушенні. Мовляв, не задекларувала 40 тисяч доларів.

Читайте також: Суд виніс рішення про запобіжний захід щодо Володимира Омеляна

Лише з 1 адвокатом але підтримкою свого заступника, 3 міністрів та 7 нардепів. Так на обрання запобіжного заходу прийшов перший в історії підозрюваний в корурції міністр Володимир Омелян. Національне антикорупційне бюро закидає міністру інфраструктури одразу 2 злочини. Недостовірні відомості в декларації і незаконне збагачення. Кажуть, занизив вартість своєї автівки Volvo і не вказав витрати на оренду заміського будинку. Антикорупційний прокурор доводить суду, що міністр проживав там задовго до того, як у 2017 році задекларував.

сергієнко омелян суддя
Суддя у справі Омеляна Ганна Сергієнко

За незаконне збагачення міністр може отримати до 10 років в'язниці. Стаття вступила в дію у 2015 році. І з того часу за версією слідства Омелян нажив BMW та понад 100 тисяч доларів готівки. Хоча його офіційний дохід значно скромніший. Як доказ цитують перемовини про купівлю, які вів сам Омелян. І ось такий фрагмент переписки з братом.

Брат питав Омеляна: "Чи можна мені взяти у тебе Вольво?" Той сказав: "Ні, візьми краще BMW". Якось нелогічно просити покататися свій же власний автомобіль",
– процитував прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентин Мусіяка листування братів.

Омелян наполягає, що автівка – братова: "Машиною я користувався в 2015 – 2016 роках декілька разів, крапка". Адвокат міністра стверджує, що декларації Омеляна перевірили в Агенстві запобігання корупуції. І ні брехні, ні незаконного збагачення там не знайшли. Отже підозри необгрунтовані. Але обвинувачення переконує, в них є листування Омеляна з неназваним високопосадовцем, якому міністр дякує за результати перевірки НАЗК. Так само, кажуть, Омелян зможе впливати і на слідство. Тож просять 5 мільйонів застави для нього.

Грошей в міністра нема. А всі звинувачення він відкидає. Натомість перераховує здобутки в міністерстві. А справу називає сфабрикованою детективами аби показати хоч якийсь результат НАБУ. Так у суді вважає не він один. Підтримати міністра прийшли віце-прем'єр, міністр юстиції та міністр молоді і спорту. Та група нардепів з "Народного фронту". Прийшов і головний радикал. Ймовірно тому, що його самого НАБУ звинувачує у незаконному збагаченні.

Читайте також: Ймовірне незаконне збагачення Омеляна: у САП розповіли деталі про звинувачення

На поруки міністра беруть лише колега Ігор Жданов та маловідомий депутат Федір Бендюженко. Однак, суддя, їм вочевидь довіряє. І відпускає міністра. Щоправда Омеляна зобов'язують віддати детективам закордонні паспорти. А апогеєм судового дійства стає повідомлення про те, що суддю Омеляна саму підозрюють в аналогічному правопорушенні – вона сама не задекларувала 40 тисяч доларів.