Ткаченко написав, що Міністерство культури та інформполітики України не давало жодних дозволів на будівництво в історичному ареалі. Тому в Міністерстві розробили та зареєстрували новий законопроєкт під номером 4561.

До слова Історичний будинок Уткіна в Києві знесли: прокуратура відкрила кримінальну справу

Яка позиція Ткаченка

"Я сам – корінний киянин і немало моїх відряджень чи подорожей країною починалися саме з залізничного вокзалу. Кожного разу під'їжджаючи до привокзальної площі – звертав увагу на цю будівлю. Вона виділялась – прибутковий будинок Уткіна, якому більше ніж 120 років. Тепер його знесли. Для того, щоб побудувати черговий готель чи ТРЦ", – написав Олександр Ткаченко.

До того ж він зазначив, що "це самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво – за що передбачена кримінальна відповідальність".

МКІП не давало жодних дозволів на будівництво в історичному ареалі, тому однозначно виступаємо проти і вже здійснюємо перевірку,
– написав Олександр Ткаченко.

На думку міністра, ця подія свідчить про системну та ніби онкологічну проблему з хаотичною забудовою і знищенням історичних пам'яток.

Що пропонують в Міністерстві

Мінкульт подав новий законопроєкт 30 березня 2021 року. Ткаченко розповів, що він передбачає зміни у законодавчих актах щодо:

  • упорядкування культурної спадщини;
  • повноважень місцевої влади;
  • відповідальності за знищення чи пошкодження пам'яток.

Міністр вважає, що відповідальність має бути "аж до реального строку та мільйонних штрафів". Він закликав Верховну Раду якомога швидше розглянути законопроєкт.

Тим часом правоохоронні органи мають провести ретельне розслідування, хто дав "дозвіл" на знищення історичної будівлі,
– зауважив міністр.

Що відомо про будинок Уткіна в Києві

  • Історичну будівлю збудував між 1890 та 1905 роком купець 2 гільдії Іван Уткін. Архітектором був Олександр Вербицький.
  • 20 березня активісти повідомили, що будинок починають зносити. 11 квітня активіст ГО "Мапа реновації" повідомив, що будинок продовжують демонтувати.
  • На місці будинку планують звести багатоповерхівку.
  • У прокуратурі відкрили справу, проте для оцінки законності дій забудовника, чекають "відповідей від контролюючих інстанцій".