Новини Києва ДТП та кримінал Життя столиці Новини України і світу
укр рус

Транспорт без кондукторів: чому ця робота на межі "вимирання" та які ще професії можуть зникнути

16 вересня 2019 , 10:11
Читать новость на русском

Через півтора місяці в столичному транспорті більше не буде звичних нам кондукторів, принаймні так обіцяє "Київпастранс". Мовляв, це – крок назустріч майбутньому.

Так, останні 5 років пан Микола працював кондуктором у столичних тролейбусах. Та нині – ризикує залишитися без роботи, адже з 1 листопада "Київпастранс" звільнить усіх його колег.

Читайте також: Коли Київ перейде на електронні квитки у транспорті

Чому більше не буде кондукторів? У комунальному громадському транспорті переходять на автоматику – працюватимуть електронні валідатори.
Однак, у "Київпастрансі" уже запевнили – на вулиці кондукторів не залишать. Усім, а це десь 1700 осіб, будуть пропонувати роботу – альтернативних вакансій вистачає.

Кондуктори вже не працюватимуть в транспорті Києва
Кондуктори вже не працюватимуть в транспорті Києва

Ким можуть працювати кондуктори? "Буде понад 600 працівників комунального підприємства працевлаштовані саме тут. Інші вакансії також будуть пропонуватися контролерам-касирам. Є учбовий комбінат, який може перенавчити тих, хто бажає стати водієм, чи якусь опанувати іншу професію", – запевнив начальник відділу обліку "Київпастрансу" Олександр Вавринчук.

Оскільки купити квитки у транспорті можна буде автоматично – збільшиться кількість контролерів. Якщо кондуктор захоче стати контролером – ще й виграє. Їхня зарплатня нині – від 10 000 гривень, удвічі вища, ніж у кондуктора.

Все, що треба знати про єдиний електронний квиток – читайте у матеріалі 24 каналу. 

Кондуктори – одна з професій, яка фактично не витримує конкуренції з автоматикою.

Хто ще в зоні ризику? Експерти кажуть, що тотальне зникнення професій буває не часто. Вони радше трансформуються – кондуктори в контролерів, сажотруси в сантехніків, листоноші в кур'єрів. А от остаточно зникнути можуть посади молодших-консультантів, бухгалтерів, касирів – тобто ті, яких повністю можуть замінити машини.

З часом професія касирів теж може зникнути
З часом професія касирів теж може зникнути

Однак, професії не тільки зникають – з'являються й нові. За даними Держслужби зайнятості, в Україні за останні 3 роки з'явилося близько 50 нових професій – у сферах охорони здоров'я, будівництва та енергетики.

Попит на які професії збільшиться у майбутньому? Експерти ж прогнозують, що в найближчому майбутньому зростатиме попит на інженерів і архітекторів, які володіють сучасними технологіями та іноземними мовами. Та нагадують – аби бути затребуваним на ринку праці – потрібно постійно навчатися чомусь новому.

Автор: Валерія Кірічєва
Новини України Новини Києва Київ Транспорт КМДА Робота е-квиток

показати всі приховати

Поділитися новиною

E-mail редакції news24@24tv.com.ua
instagram facebook twitter youtube rss telegram
Ми керуємося нормами Закону України “Про рекламу” та власною комерційною політикою. Всі комерційні рекламні матеріали позначені словами “Спецпроєкт“, “Партнерський матеріал“, “Експерт“, “Позиція” й відокремлені від журналістських інформаційних матеріалів 24tv.ua. За достовірність та зміст реклами відповідальність несе рекламодавець.

Інтернет-виданням дозволяється безкоштовно використовувати цитати (короткі уривки) в обсязі не більше 25 % від обсягу статті (інформації), розміщеної на сайтах Компанії, за умови відкритого гіперпосилання та згадки першоджерела не нижче першого абзацу. Для друкованих видань передрук матеріалів Компанії дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди редактора. Для мобільних додатків та SmartTV використання матеріалів дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди Компанії.

Усі права захищені. © 2005—2021, ПрАТ «Телерадіокомпанія “Люкс”», Телеканал новин «24»
Редакція сайту Про нас Редакційна політика Телеведучі Відеоблогери 24 Технічна інформація Архів Правила користування сайтом Політика конфіденційності
Рекламодавцям Вакансії Контакти Структура власності
Made by