Такі результати дослідження Вищої технічної школи Цюриха. Вчені прогнозують послідовну глобальну картину змін клімату великих міст світу протягом наступних 30 років.

Читайте також: Коли в Україну повернеться спека до +33 градусів: прогноз

У дослідженні науковці вивчали клімат 520 великих міст світу, використовуючи 19 показників, які показують зміни температури.

Який висновок дослідження? У 77% найбільших міст у світі клімат буде схожий на нинішній клімат інших міст. А у 22% міст, ймовірно, будуть такі кліматичні умови, яких на сьогодні взагалі не існує на планеті.

Ці тенденції підкреслюють надзвичайну вразливість тропічних і субтропічних міст, 30% з яких переживають зміни в абсолютно нових кліматичних режимах без аналогів у великих містах світу.

Загалом максимальна температура влітку зросте на +6,7 градусів, а середня температура підвищитися на +3 градуси за Цельсієм.

Вчені прогнозують, що клімат Харкова буде таким, як у Бухаресті, а Дніпра – як у столиці Македонії – Скоп’є. У Лондоні буде як у Барселоні, а в Стокгольмі – як у Будапешті, у Мадриді – як сьогодні в Марракеші, у Москві – як у Софії.

Вчені кажуть, що використовували кліматичний сценарій RCP4,5, який передбачає порівняно помірну зміну клімату.

Нещодавно: У Києві зафіксували найтеплішу ніч за останні 139 років