По льоду підліток гуляв разом зі своїми друзями. А коли просто ходити стало нудно, вони спробували відколоти крижину, повідомили у Facebook-спільноті "Киев оперативный".

Читайте також: "Ми не втрачаємо надії": у Києві родичі 5 днів шукають зниклих рибалок

Дітям вдалося відколоти крижину і один з підлітків поплив "у подорож" каналом.

На місце інциденту викликали надзвичайників. Вони швидко зреагували і за допомогою човна врятували дитину з крижини. Коли ж прибули на берег, підліток швидко втік із човна.

Київ Русанівка крижина діти підлітки ДСНС
Після порятунку підліток швидко втік

Що робити, якщо ви провалилися під лід? Широко розкиньте руки по краях того місця, де проламався лід, та намагайтеся не зануритися з головою у воду.

Намагайтеся не обламувати краї льоду і спробуйте повільно вибратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Треба розташувати своє тіло так, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Якщо виберетеся з льодового пролому, відкотіться від нього, а потім повзіть у сторону берега.

Якщо ви помітили, що на льоду провалилася людина, повідомте їй, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку або фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них до людини, яка провалилась. При цьому не підповзайте до самого краю ополонки, адже ризикуєте теж опинитись у воді. Врятувати людину допоможуть ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі.

Якщо ви не один (одна), тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте швидко, адже постраждалий швидко мерзне у крижаній воді.

Подайте постраждалому підручний засіб, витягніть його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте постраждалого від вітру і якнайшвидше доставте у тепле місце, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.