"500 доларів американських за цього у**ана "я свой, я с роззыска". Прізвище, ім’я, по батькові, посада, домашня адреса, сім'я. По п'ятдесят (доларів) – за кожного "беркутьонка" з полку поліції особливого призначення київського, хто там брав участь. Прізвище, ім’я, по батькові, посада, домашня адреса, сім'я", – написав у Facebook відомий волонтер Роман Сініцин.

Читайте також: Голову Херсонської облради Мангера виключили з "Батьківщини" через справу Гандзюк

Інформацію про сім'ї поліцейських збирають, щоб "привітати дружин правоохоронців з 8 березня", додав Сініцин.

Зі свого боку, керівник поліції Києва Андрій Крищенко під час брифінгу у неділю, 10 лютого, відреагував на ініціативу волонтерів щодо грошової винагороди за ідентифікацію двох правоохоронців. Він наголосив, що слідчі "вивчать це питання", але поліція буде "запобігати закликам прийти додому та захищати сім’ї співробітників".

Я хочу застерегти: якщо цю інформацію (імена та домашні адреси двох правоохоронців – 24 канал) поліцейським або прокуратурі для розслідування, то це одна мета, а якщо там є заклики прийти додому, до сім’ї – це інша мета, і ми будемо цьому запобігати та захищати родини наших співробітників,
– наголосив Крищенко.

При цьому керівник поліції зазначив, що громадяни можуть збирати інформацію про поліцейських, оскільки їхня діяльність є публічною.

9 лютого у Києві на Подолі, де мала проводити зустріч з виборцями кандидатка у президенти Юлія Тимошенко, поліція затримала та забрала до райвідділу активістів з плакатами "Хто замовив Катю Гандзюк?". Активісти планували поцікавитись у Тимошенко, коли вона відсторонить від посади голову Херсонської облради, члена "Батьківщини" Владислава Мангера. Його активісти та батько Гандзюк підозрюють у причетності до організації нападу на Катерину.

Правоохоронці згодом заявили, що у їхньому службовому авто молодики повикидали зеленку, а вже в управлінні поліції в них вилучили ножі, газові балончики та пістолет.

Після затримання активістів до відділення поліції прибули їхні побратими та почали вимагати відпустити всіх затриманих. У поліції кажуть, що вже після того, як затриманих відпустили, під дверима відділення почалася штовханина та проти правоохоронців застосували газові балончики. У результаті затримали, за даними ЗМІ, близько 40 осіб, хоча правоохоронці переконують, що 24 людини, а 3 поліцейських доправили до лікарні

За словами очевидців, що затримання були жорстокими: спецпризначенці забігли у райвідділок та почали всіх бити. Згодом активістів таки відпустили.

Поліція побила активістів у Подільському райвідділі: дивіться відео