Компанія надає свого брокера чи посередницьку організацію, яка виконує оцінку нерухомості, виходячи з об'єктивної ринкової ситуації. За потреби вони займаються і збором необхідної документації. Вже по факту продажу старої квартири забудовник продає квартиру в одній зі своїх новобудов.

Доки старе житло продаватимуть, вартість нових квадратних метрів не змінюватиметься.

Однак забудовник ставить і ряд вимог до квартири. Це має бути одно-двокімнатна квартира у Києві. Там не повинні бути прописані, діти, вона не повинна бути у комунальній власності. Не підходять квартири, які розташовані на першому чи останньому поверхах, або на окраїні міста.

Попри те, що продаж житла за готівку більш вигідний для забудовників, вони надалі практикуватимуть trade-in, впевнені експерти. Адже попит на нерухомість досі на низькому рівні, а іпотечного кредитування фактично немає.

"Мотив забудовника перший і головний: продати свої квадратні метри, які він хоче побудувати. Це його бізнес, він на цьому отримує гроші. Тому він буде йти і на trade-in, і на відтермінування. Я думаю, що вони придумають ще якийсь ще третій вид, який дозволить залучити інвестора", — переконаний президент спілки фахівців з нерухомого майна України Віктор Несін.

Читайте також: Забудовники вигадали новий маркетинговий хід для приваблення клієнтів

Наразі обміняти старе житло на нове забудовники пропонують лише у Києві та передмісті столиці. Кількість угод за програмою trade-in поки що не перевищує 2%. Хоча у майбутньому ця пропозиція може стати новим трендом на ринку нерухомості, прогнозують експерти.