Той, хто шукає квартиру, в першу чергу заглядає на сайти безкоштовних оголошень. І саме тут на необачних шукачів полюють професійні шахраї. До свої пастки потенційну жертву заманюють низькою ціною і хорошими умовами.

Щоб подивитися квартиру, потрібно зареєструватись на сайті. Після цього на пошту надсилають декілька варіантів квартир з фотографіями.

Обравши собі оптимальний варіант, потрібно зателефонувати і домовитись про перегляд. І тут починаються перші проблеми. Виявляється, що квартиру потрібно забронювати. Тобто, надіслати гроші на спеціальний рахунок. А щоб у жертви не було часу думати, ставлять часові рамки.

Читайте також: Орендодавці-шахраї заполонили інтернет

Сума бронювання чимала – 1250 гривень. Так звані менеджери розраховують на те, що клієнт у цей момент біжить до терміналу перераховувати гроші, але журналісти зробили по-іншому.

Приїхавши за вказаною адресою виявилось, що тут немає навіть багатоповерхових будинків.

Усі інші варіанти, які надсилали на пошту, після перевірки теж виявилися фікцією. Зв’язатися із агентством не вийшло. Адже за вказаною адресою їхнього офісу теж немає.

Читайте також: Скільки в середньому коштує квадратний метр у новобудовах українських міст

Досвідчені ріелтори радять оплачувати квартиру лише після того, як укладений основний договір і підписаний акт передачі квартири.

Тож доки не побачите помешкання і не укладете договір, не надсилайте нікому гроші. Інакше шахраї будуть казати, мовляв, переказ ви зробили добровільно. А ви не зможете довести, що вас дійсно ошукали.