Новини Києва ДТП та кримінал Життя столиці Новини України і світу
укр рус

Серп і молот над Києвом: чи декомунізують "Батьківщину-Мати"

16 лютого 2020 , 23:19
Читать новость на русском
Чи декомунізують "Батьківщину-Мати"
Чи декомунізують "Батьківщину-Мати" / колаж 24 каналу

Голова Інституту національної пам'яті України Антон Дробович спростував чутки про можливий демонтаж монументу "Батьківщини-Матері" у Києві. Він заявив, що має намір за своєї каденції забрати з її щита герб СРСР – держави, якої не існує вже майже 30 років. Однак чи декомунізують монумент насправді та які ще столичні місця потребують змін – читайте далі.

Демонтаж герба має бути здійснено за законом про декомунізацію, наголосив Антон Дробович.

Варто знати: Новий голова Інституту нацпам'яті Дробович озвучив пріоритети роботи: основне

Це цілком можливо і з технічної точки зору. Це ціла низка процедур – і технічних, і юридичних, які потрібно виконати. В Інституту нацпам'яті є воля до цього. Та ми бачили у попередні роки, що була воля і мого попередника Володимира В'ятровича, і президента Петра Порошенка, але герб на місці,
– сказав голова Інституту національної пам'яті у коментарі виданню "Обозреватель".

Водночас він спростував чутки про "необхідність демонтувати" усю "Батьківщину-Матір". Мовляв, цього не потрібно робити, позаяк це дуже складна і знакова для України архітектурна скульптура. Ба більше, її вага – приблизно 450 тонн, а висота – 102 метри.

Він відмовився називати терміни, які знадобляться для демонтажу радянського герба зі щита, але підкреслив, що дуже хотів би, аби це сталося за його каденції.

Батьківщин-Матір, Київ, декомунізація
Монумент "Батьківщини-Матері" з гербом СРСР на щиті

Які ще місця у столиці потребують декомунізації

Радянські символи в Україні під забороною уже чотири роки. Однак досі у публічних місцях вони залишились. "Батьківщина-Мати" – це не єдине не декомунізоване місце у Києві.

► На обеліску, що на проспекті Перемоги, досі висить портрет Леніна. Хоча головний пам'ятник вождю світового пролетаріату у столиці рухнув ще в 2013 році, коли розпочався Майдан.

Ленін
Портрет Леніна на проспекті Перемоги у Києві

► За декілька кілометрів розташований пам'ятник більшовицькому військовому діячеві Миколі Щорсу. Громадськість багато протестувала, однак він досі на місці. Активісти декомунізували лише його частину – відрізали ногу.

Микола Щорс
Пам'ятник Миколі Щорсу

Проти знесення цього пам'ятника виступає Кличко. Мовляв, це найкращий пам'ятник вершнику в Україні. За його словами Щорс взагалі вигаданий персонаж.

► Поряд з парламентом розташований ще пам'ятник україноненависнику Миколі Ватутіну. Його не зносять, пояснюючи тим, що це могила.

Пам'ятник Миколі Ватутіну
Пам'ятник Миколі Ватутіну

Декомунізація в Одесі

В Одесі чиновники теж саботують процес декомунізації, придумуючи різні причини. Відтак громаді доводиться робити все самостійно – нещодавно в місті демонтували барельєф Жукову.

жуков
Демонтаж барельєфу Жукову / Фото: Думская

В Інституті національної пам'яті запевнили, що лише жорсткі санкції змусять чиновників завершити декомунізацію. Відтак готують свої пропозиції депутатам, аби ті посилили відповідальність за не виконання закону.

Чи декомунізують "Батьківщину-Мати": відео

Що відомо про монумент "Батьківщина-Мати"?"Батьківщина-Мати" – найвища монументальна споруда, відкрита 1981 року у Києві. Вона була відкрита за часів Радянського Союзу до Дня перемоги, а на її відкриття приїхав генсек ЦК КПРС Леонід Брежнєв. Вартість споруди становила близько 2 мільйонів радянських рублів, а 100-метрова "киянка" стала новим символом столиці УРСР, а згодом і незалежної України. Каркас і сам монумент виготовили із нержавіючої сталі.

Щороку до монумента приходить майже мільйон відвідувачів. У музеї розповіли, що дуже мало людей висловлюють претензію щодо герба.
 

Автор: Вікторія Кутьїна, Василь Денисюк
Новини України Новини Києва Київ Новини Одеси Історія СРСР Декомунізація Антон Дробович

Поділитися новиною

E-mail редакції news24@24tv.com.ua
instagram facebook twitter youtube rss telegram
Ми керуємося нормами Закону України “Про рекламу” та власною комерційною політикою. Всі комерційні рекламні матеріали позначені словами “Спецпроєкт“, “Партнерський матеріал“, “Експерт“, “Позиція” й відокремлені від журналістських інформаційних матеріалів 24tv.ua. За достовірність та зміст реклами відповідальність несе рекламодавець.

Інтернет-виданням дозволяється безкоштовно використовувати цитати (короткі уривки) в обсязі не більше 25 % від обсягу статті (інформації), розміщеної на сайтах Компанії, за умови відкритого гіперпосилання та згадки першоджерела не нижче першого абзацу. Для друкованих видань передрук матеріалів Компанії дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди редактора. Для мобільних додатків та SmartTV використання матеріалів дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди Компанії.

Усі права захищені. © 2005—2021, ПрАТ «Телерадіокомпанія “Люкс”», Телеканал новин «24»

Редакція сайту Про нас Редакційна політика Телеведучі Відеоблогери 24 Технічна інформація Архів Правила користування сайтом Політика конфіденційності
Рекламодавцям Вакансії Контакти Структура власності
Made by