Про це генпрокурор України Юрій Луценко розповів під час брифінгу у Миколаєві, передає Укрінформ.

"Сьогодні Facebook заполонили дописи тих, хто вважає, що Луценко керувався не законами, а емоціям, і це, мовляв, особиста справа господаря змивати малюнки на власному приміщенні. З приводу цього хочу зазначити, що графіті на магазині на вулиці Грушевського охороняються законом, бо це є історична пам'ятка місцевого значення. Отож ми відкрили кримінальне провадження за порушення закону. Крім того, я вважаю, що людина, яка кинула виклик усьому суспільству, має бути готовою, щоб її бізнес було перевірено на чесність", – зауважив очільник ГПУ.

Читайте також: Соцмережі обурились через заяву Луценка щодо "Ікон Революції"

Крім того, він підкреслив, що у слідства є відео та фото того, що це робили певні особи.

"Якщо їх ідентифікують як власника магазину або підлеглого, який вкаже на власника, то вони отримають підозру. Далі суд прийматиме рішення, як діяти з ними далі відповідно до статті Кримінального кодексу", – додав генпрокурор.

Також Луценко звернув увагу на те, що власник магазину не був господарем зовнішніх стін, оскільки він лише орендував приміщення в Академії наук, а, відтак, не мав права ним розпоряджатися.

"Уявіть собі, що завтра прийде інвестор, який знищуватиме так зване графіті з ликами святих на стінах Лаври або Михайлівського собору. Це недопустимо. Хтось може любити Майдан, хтось ні, але є пам'ятка, яка охороняється законом. Власник магазину був причетним і до порушення закону, і до виклику великим колам суспільства", – резюмував голова Генпрокуратури.

Нагадаємо, у Києві з фасаду одного з магазинів у центрі міста стерли патріотичні графіті, створені під час подій Євромайдану.

Згодом екс-міністр культури України В’ячеслав Кириленко зазначив, що за ці дії загрожує кримінальна відповідальність. Крім того, активісти підпалили шини і потрощили магазин на знак протесту проти знищення графіті.